3 února, 2023
Zajímavosti ze společnosti

Za růstem Broker Consulting v prvním pololetí 2019 stály realitní obchody a investice

V porovnání prvního pololetí 2018 a 2019 hlásí Broker Consulting ČR opět růst. Společnosti se velmi dařilo zejména v oblasti realitních služeb, které zaznamenaly meziroční nárůst o 35 procent, a v oblasti investic, kde provizní obrat narostl o 30 procent. Na výsledcích se také výraznou měrou podílela pobočková síť OK POINT, a to celkově 15 procenty. Broker Consulting tak jde proti vývoji současného trhu finančního a realitního zprostředkování, který zažívá zpomalení.

V realitách rosteme navzdory trhu

V realitních obchodech dosáhl Broker Consulting meziročního nárůstu 35 procent, což je výrazně nad vývojem trhu, který zažívá nedostatek nemovitostí k prodeji. 

„Důvodem, proč zásadně nepociťujeme ochlazení zájmu o realitní služby, s kterým se potýká trh, je právě poskytování realitních a finančních služeb pod jednou střechou. Klienti tento model oceňují, protože veškerou agendu řeší jen s jedním finančním konzultantem, oceňují i jistotu spolupráce s velkou společností, která roste každý rok už více než 21 let,“ vysvětluje Jan Lener, ředitel komunikace Broker Consulting, a dodává: „Velmi důležitá je naše schopnost vzájemného propojování klientů. Našimi klienty jsou ti, kteří plánují řešit koupi nemovitosti. Na druhé straně pak máme prodejce nemovitostí. Umíme je velmi rychle vzájemně propojit. Třetinu realitních obchodů tak tvoří transakce mezi klienty Broker Consulting navzájem. Díky finančním službám také velmi rychle zjistíme, zda zájemce – kupec získá potřebný úvěr na financování nemovitosti, u jaké banky a v jaké výši.“

K růstu nejenom v realitních službách přispělo i to, že Broker Consulting se jako jeden z mála stal spolehlivým partnerem řady developerských projektů, které má v exkluzivní nabídce. „Kromě zajištění financování jim poskytujeme kompletní služby včetně marketingu, právní podpory a celkového prodeje,“ dodává Lener.

Broker Consulting ČR 2procentním růstem potvrdil svou stabilní pozici na českém trhu finančního poradenství, obrat z hlavní činnosti dosáhl v prvním pololetí 2019 výše 506 850 000 korun. „Naše výsledky za první pololetí 2019 považuji za úspěch vzhledem k tomu, že trh ve většině segmentů kromě investic a spotřebitelských úvěrů klesá až o desítky procent. Velkou výzvou pro nás teď bude konec roku,“ komentuje Petr Hrubý, zakladatel Broker Consulting.

Celkově trh v prvním pololetí zaznamenal pokles objemů v oblasti úvěrů na bydlení téměř o 20 %, oproti tomu Broker Consulting vykázal v prvním pololetí meziroční pokles v objemech sjednaných úvěrů na bydlení necelých 12 %. V oblasti investic v porovnání s trhem, který meziročně v oblasti podílových fondů rostl o necelých 8 %, Broker Consulting zaznamenal meziroční nárůst 30 procent. 

„Investice souvisejí s tvorbou renty, která je jedním ze čtyř základních kamenů našeho Finančního plánu. Dostatečné finanční zajištění na stáří je čím dál tím aktuálnější otázkou vzhledem ke stárnutí obyvatelstva. Stát postupně v této oblasti ztratí hlavní roli a bude na každém z nás, jakou rezervu si vytvoří. Minimální doporučenou částkou pro lidi s běžnými příjmy jsou zhruba dva miliony korun, ke kterým právě vhodně zvolené investiční nástroje dokážou nejlépe dopomoci,“ uvádí Jiří Šindelář, ředitel investiční divize Broker Consulting.

Síť franšízových poboček OK POINT se významně podílí na obratu

V prvním pololetí 2019 otevřel Broker Consulting 44. obchodní místo OK POINT, a to v Praze Na Pankráci. „Zastoupení našich franšízových poboček máme po celé republice, ve všech 14 krajských městech. Nejvíce poboček, a to 11, je v hlavním městě, tři má Brno a po dvou Plzeň a od září i Ostrava. Celkově se OK POINTy podílejí na obratu společnosti 15procentním podílem,“ uvádí Radim Štantejský, manažer projektu OK POINT Broker Consulting.

OK POINTům se také velice dobře daří v oblasti realitních služeb, jejich podíl na celkových realizovaných realitních obchodech v prvním pololetí 2019 dosáhl podílu 23 procent. Úspěšnou oblastí jsou i firemní úvěry a úvěry pro SVJ a BD (společenství vlastníků jednotek a bytová družstva), pro které jsou OK POINTy ideálním obchodním místem, sjednává se na nich 38 procent všech firemních úvěrů Broker Consulting.

S rozšiřující se sítí souvisí i nárůst počtu spolupracovníků, a to jak do zaměstnaneckého poměru, tak i formou spolupráce na živnostenský list. Meziroční nárůst jen v počtu nově obsazených zaměstnaneckých pozic je 191. Jde o nová pracovní místa v rámci centrály Broker Consulting i pracovní místa u spolupracovníků Broker Consulting.

Zdroj/foto: Broker Consulting, a.s./Titulní ilustrativní foto (www.pexels)

Related Posts