30 září, 2020
Výstavba a remodeling

PSJ dokončuje další nepřehlédnutelnou stavbu – V TOWER

Na Pankrácké pláni v závěru listopadu dospěla ke kolaudaci další nepřehlédnutelná stavba, která se zařadí mezi nejvýznamnější zakázky bohaté historie PSJ. Během dvou let stavebních prací zde vyrostly dvě věže 104 metrů vysoké budovy V TOWER, Prague. Investorem nejvyššího ryze bytového domu v Česku je lucemburská investiční skupina Aceur Investment, přičemž developerské řízení projektu zajišťuje společnost PSJ INVEST.

Luxusní třicetipodlažní V TOWER nabízí 130 bytů s fantastickým výhledem nejen na panorama Prahy, ale i na Ještěd, Říp či Sněžku. Byty jsou k dispozici od pátého patra výš a jejich půdorysné rozměry se pohybují od 50 do 400 metrů čtverečních. Budova ukrývá i velmi luxusními penthousy s vlastními střešními bazény. Pro majitele bytů, kteří se do objektu začnou stěhovat na jaře 2018, bude k dispozici bazén, sauna, parní sauna, fitness, místnost na masáže či na jógu, klubové kino či golfový trenažér. Jistě ocení servis concierge, non stop fungující recepci a úklidové služby. Ve třech podzemních podlažích vzniklo 254 prostorných parkovacích stání.

Autorem stavby je architekt Radan Hubička. “Věže se od sebe oddalují a zároveň se vzájemně přitahují, v dolní části jsou přitom pevně spojené. Jde o mužský a ženský princip. Nastává dialog – z různých pohledů se obě věže střetávají, jedna mizí a druhá se vynoří, objeví se prázdno, pak opět splynou,” popsal své dílo.

V TOWER je unikátní svou komplexností a promyšleností. Odvážná architektura je zkombinována s bezpočtem technických inovací zaměřených na zdraví, komfort a udržitelnost a vytváří tak dům, který posouvá hranice možností moderního bydlení ve střední Evropě. Všechny byty jsou prosvíceny sluncem a otevřeny do parku obklopujícího dům. Unikátní rezidence jsou navržené tak, aby poskytly dokonalé pohodlí a pohodu pro život. Špičková kvalita použitých materiálů doplňuje funkčnost a eleganci promyšlených interiérů.

Zařízení interiéru splňuje vysoké standardy, když samozřejmostí jsou dřevěné podlahy, dveře od podlahy až po strop, velkoformátové obklady z přírodního kamene v koupelně či kvalitní koberce. Každý obytný pokoj disponuje vlastní koupelnou, součástí většiny ložnic je poměrně velkorysá šatna. Architekt myslel i na bezpečnost obyvatel. Celoprosklené dveře na balkon se otevírají posunem od sebe, dospělý je otevře lehce, ale dítě do určité výšky a váhy to nedokáže. Konstrukce zábradlí zabraňuje pohledu přímo pod sebe, který může být pro někoho nepříjemný, ale zároveň umožňuje výhled do dálky.

V TOWER jako první rezidenční projekt v celé Evropě aspiruje na zisk certifikátu LEED PLATINUM, který má nejpřísnější požadavky na vztah k životnímu prostředí, komfort bydlení a efektivnost provozu.

Při projektování budovy se dbalo nejen na zajištění nejvyšší úrovně kvality vnitřního prostředí. Díky využití obnovitelných zdrojů energie bude i energetická efektivita vytápění a chlazení na vysoké úrovni. Všech 130 exkluzivních bytů a studií v 5. až 30. podlaží bytového domu V TOWER nabídne po dokončení komfort topných a chladících stropů, resp. sálavého vytápění a chlazení. Uživatelé bytů ocení především bezhlučný a bezprůvanový způsob klimatizace, bezúdržbový provoz s prodlouženou životností systému, minimální nároky na prostor pro technologie. Kombinace tepelných čerpadel jako zdrojů nízkopotenciálního tepla a chladu s chladícími a topnými stropy výrazně snižuje energetické výdaje, což znamená nižší provozní náklady na vytápění a chlazení.

Zdroj/foto: PSJ, a.s./PSJ, a.s., PSJ INVEST, a.s.

Podobné příspěvky