5 února, 2023
Administrativní centra a kanceláře

Administrativní komplex budov The Orchard v Ostravě má nového majitele BHS Real Estate Fund SICAV

BHS Real Estate Fund SICAV koupil od společnosti Hartenberg Holding ostravský administrativní komplex The Orchard strategicky se nacházející v blízkosti centra města. Při koupi této unikátní administrativní budovy o celkové ploše přibližně 34 tisíc m2 zastupoval firmu tým poradců ze společnosti JLL. Výše transakce nebyla žádnou ze stran uvedena.

Komplex The Orchard byl dokončen v roce 2007 a celkově tento prostor zahrnuje ve třech samostatných budovách přes 34 tisíc m2. V šesti nadzemních podlažích každá budova nabízí 11 300 m2 moderních kancelářských ploch třídy A přizpůsobitelných individuálním požadavkům nájemníků. Mezi nájemníky jsou etablované bonitní společnosti z řad českých i zahraničních firem. Kromě kanceláří v komplexu ale najdeme i obchodní plochy a širokou škálu nabízených služeb, jako je například kantýna, restaurace, školka nebo fitness. The Orchard má i dostatek skladovacích prostor a více než 600 parkovacích míst. Vedle kancelářského komplexu je čtyřhvězdičkový hotel Park Inn s konferenčními prostory. Lokalita je dobře dostupná jak autem díky blízkému napojení na dálnice D1 a D47, tak městskou hromadnou dopravou. Díky nízké neobsazenosti se jedná o jeden z nejúspěšnějších kancelářských projektů v Ostravě, přičemž v rámci tamějšího trhu představuje jeho významný podíl.

“S celkovými 213.437 m2 je kancelářský trh v Ostravě třetí největší v rámci České republiky. Od roku 2015 se vlivem limitované nové nabídky a ekonomického růstu celková neobsazenost na ostravském trhu soustavně snižovala až na současných 11,7 %, což představuje nejnižší neobsazenost od roku 2010. Vzhledem k limitovanému počtu nových projektů, které jsou aktuálně ve výstavbě či ve fázi plánování, v návaznosti na relativně stabilní poptávku po kancelářských prostorech a historicky nejnižší neobsazenost, jsou v dnešní době pronajímatelé v Ostravě postaveni do výhodnější pozice. Do budoucna můžeme v lokalitě očekávat tlak na růst nájemného,” uvedla Hana Kollmannová, ředitelka v oddělení kapitálových trhů společnosti JLL a poradkyně na straně prodejce v této transakci.

Zdroj/foto: Jones Lang LaSalle s.r.o.

Related Posts