17 dubna, 2024
Obchodní centra a retail

Boom retail parků v menších městech startuje

Stavební skupina HSF System, která je součástí holdingu PURPOSIA Group, předala do užívání tři zelená retail centra v České republice a na Slovensku. Jedná se o maloobchodní nákupní parky Klokan v Humpolci, Lipníku nad Bečvou a Bytči s pronajímatelnou plochou necelých 16 000 m2. Souhrnně nabízejí 27 obchodních jednotek a téměř 500 parkovacích míst. Nová centra vytvořila také desítky pracovních míst. Investory jsou developerská společnost KLM real estate, která se zaměřuje hlavně na development v oblasti retailu a logistiky, a také fond J&T Property Opportunities Sicav. Další české obchodní centrum Klokan se plánuje v Úpici.

Retailová výstavba může být ekologicky šetrná

Zelená opatření hrají ve výstavbě obchodních a nákupních center stále větší roli. „Aktivně přispívat k rozvoji měst a obcí prostřednictvím projektů, které zlepšují životní prostředí a kvalitu života v daných lokalitách, je v souladu s naší podnikatelskou filozofií zaměřenou na udržitelnou výstavbu,“ uvedl Tomáš Kosa, ředitel a místopředseda představenstva mezinárodní stavební skupiny HSF System, která byla v Česku i na Slovensku generálním dodavatelem výstavby obchodních center Klokan.

YIT zkolaudovala etapu Tornio v Lappi Hloubětín

Pro investory KLM real estate a plánuje momentálně stavební skupina HSF System výstavbu dalšího obchodního centra Klokan, které se letos chystá v Úpici v Královehradeckém kraji.

Nákupní centra OC Klokan v Humpolci, Lipníku nad Bečvou a Bytči disponují zelenými řešeními, jako jsou zelené střechy, retenční dlažby na parkovištích, systémy pro sběr dešťové vody a energeticky úsporné technologie.

„Nové obchodní parky nejen oživují místní ekonomiku a poskytují nová pracovní místa, ale také dokazují, že retailová výstavba může být ekologicky šetrná. Investice do zelených opatření jsou naší dlouhodobou prioritou a budou součástí i dalších center, které chystáme v následujících letech,“ řekl Michal Kozáček, člen představenstva KLM real estate.

Retail centrum OC Klokan v Humpolci vyrostlo na území bývalého autobusového nádraží. Pronajímatelná plocha dvou samostatných objektů má rozlohu 4 500 ma nabízí celkem devět obchodních jednotek. Součástí areálu je parkoviště pro 166 vozidel a parkové úpravy. OC Klokan Lipník nad Bečvou s celkovou pronajímatelnou plochou 3 700 m2 disponuje šesti obchodními jednotkami a parkovištěm s 53 parkovacími místy.

Retail park - OC Klokan, Lipník nad Bečvou

Retail park: OC Klokan, Lipník nad Bečvou

Multifunkční komplex OC Klokan Bytča s celkovou pronajímatelnou plochou 7 666 m2 nabízí moderní obchodní a služební prostory v 12 samostatných blocích. Dominantou centra je prostor pro potravinářský řetězec. Parkoviště nabízí 275 parkovacích míst.

O společnosti HSF System

Společnost HSF System a.s. je ryze česká firma, která působí na stavebním trhu od roku 2002. Patříme mezi nejvýznamnější stavební společnosti v České republice a na Slovensku a svou pozici v oboru svým růstem a rozvojem stále upevňujeme. Náš úspěch je založen na špičkové kvalitě projektů a staveb, kterou jsme schopni zajistit díky stabilnímu týmu odborníků s mnohaletou praxí v oboru.

Je spolehlivým generálním dodavatelem staveb. Investorům nabízí vysoký podíl vlastních prací, který tvoří až třetinu objemu zakázky. Zajišťuje projekční práce a inženýrskou činnost. Zabývá se developerskými aktivitami.

Realizuje kompletní střešní a fasádní opláštění moderních administrativních, komerčních a průmyslových objektů včetně jejich rekonstrukcí. Dodává ocelové konstrukce, hliníkové výplně otvorů (okna, dveře, prosklené fasády a světlíky) a široký sortiment stavebního materiálu se zaměřením na tepelné izolace, hydroizolace střech a profilované plechy.

Zdroj/foto: Crest Communications a.s./Titulní foto – OC Klokan, Lipník nad Bečvou

Related Posts