15 dubna, 2024
Administrativní centra a kanceláře

AFI EUROPE zkolaudovala kancelářský komplex AFI VOKOVICE

Developer AFI EUROPE úspěšně dokončil výstavbu administrativního komplexu AFI Vokovice na Evropské třídě v Praze 6. Dvě energeticky úsporné budovy s precertifikací LEED Platinum a celkovou pronajímatelnou plochou 16 700 metrů čtverečních (včetně podzemních archívů) navrhlo studio DAM architekti a realizoval generální dodavatel Gemo. Celková investice AFI EUROPE dosáhla 700 milionů korun.

„Aktuální obsazenost AFI Vokovice je 80 %. Pozici majoritního nájemce drží společnost Eyelevel, která si pronajala téměř 6 000 m2. Mezi dalšími jmény jsou společnosti EUC, Canadian Medical nebo Stibo Media. V současnosti vedeme intenzivní jednání s dalšími zájemci a zároveň realizujeme konkrétní fit-out řešení tak, abychom byli připraveni na stěhování prvních nájemců na konci září,“ říká Kateřina Holická, leasingová manažerka AFI EUROPE Czech Republic.

AFI Vokovice tvoří jedna šestipodlažní a druhá osmipodlažní budova se společným podzemním parkovištěm s kapacitou 285 stání. Obě budovy se vyznačují výraznou fasádou, která je odlišuje od okolní zástavby. Nižší, ale naopak prostorově výraznější budově A dominuje šedý geometrický obklad ze sklocementových tvarovek. Vyšší budova B na první pohled zaujme zlatavými pilastry, které jí dodávají nezaměnitelný charakter.

Záměrem architektů bylo vytvořit nejen působivou stavbu, ale také městský veřejný prostor. Proto je nádvoří, které se rozprostírá směrem k Evropské třídě, otevřené pro veřejnost a zahrnuje množství zelených ploch s vodními prvky. Součástí objektu jsou také ozeleněné střechy s relaxačními zónami, kompletní zázemí pro cyklisty a široká nabídka služeb. Nechybí například restaurace, kavárna či lékárna.

Nové administrativní centrum AFI EUROPE se vyznačuje skvělou dopravní dostupností jak do centra města, tak na ruzyňské mezinárodní letiště. Leží na dopravním uzlu Veleslavín přímo u stanice metra a tramvají poblíž autobusového terminálu i vlakového nádraží.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s.

Related Posts