5 února, 2023
Architektura a design

Citlivou proměnou budovy A v Areálu Podkovářská vznikl osobitý polyfunkční prostor

Prvorepublikový průmyslový Areál Podkovářská ve Vysočanech, který tvoří čtyři víceúčelové budovy, prošel v posledních letech výraznou proměnou pod taktovkou architektů z ateliéru Caraa. Letos byla úspěšně dokončena rekonstrukce poslední budovy A, dominanty celého areálu. Vznikla tak stavba s industriálním rázem, která nabízí zejména variabilní kancelářské prostory k pronájmu.

„Pečlivé rekonstrukce jednotlivých budov Areálu Podkovářská probíhaly od roku 2003 a cíl přestavby byl od počátku jasný – Art Point, tedy místo, kde se střetává praktické s estetickým, řemeslo s uměním, administrativní prostory s výtvarnými ateliéry. Myšlenka vzešla jednak z rozmanité povahy areálu, jednak z našich požadavků, kdy jsme chtěli vytvořit místo odpovídající dynamice naší rychle se rozvíjející firmy,“ komentuje Monika Kočvarová, jejíž společnost Podkovářská za celou rekonstrukcí areálu stojí.

Čerstvě zrekonstruovaná budova A je doplněna o jednopodlažní nástavbu, překonzolovanou do ulice i dvora. Díky tomu, že přestavba plně respektovala původní výraz stavby, vznikly svérázné prostory, které zaujmou původní strukturou a industriálními prvky, jako jsou kopie tabulkových továrních oken v ocelových rámech, využití pozinkovaného plechu, přiznaná železobetonová konstrukce či litý beton na podlahách.

Prostory v rámci budovy A je možné pronajmout jako kanceláře, provozovny služeb nebo drobné výrobny. Součástí je mimo jiné galerijní prostor a rohová dvoupodlažní vila. Budova A přímo sousedí s hlavním tahem ulice Poděbradská, což jí dává možnost využití i velké reklamní plochy.

Momentálně je z téměř 2000 m2 pronajímané plochy volných posledních 750 m2 vhodných pro galerii, kancelářské či obchodní prostory.

Zdroj/foto: Svoboda & Williams s.r.o.

Related Posts