31 ledna, 2023
Architektura a design

Mateřská škola Pernau: DELTA přesvědčila promyšleným konceptem a přírodou v blízkosti pozemku

Péče o děti ve Welsu se rozšiřuje – a sice s novou mateřskou školkou v Pernau. DELTA zvítězila v architektonickém tenderu a získala zakázku na novou mateřskou školu. Ačkoli byla kromě nabídky vyžadována pouze prezentace nákladů, termínů a kvality, tým DELTA dodal promyšlený celkový koncept budovy. Nová školka by měla nabídnout prostory pro šest skupin mateřských škol a dvoje jesle. Barva svislých prvků ze dřeva a kovu na fasádě je přizpůsobena logu města Wels s cílem vytvořit vysokou úroveň identifikace uživatelů v budově.

Každá třída mateřské školy dostane k dispozici celých 500 m2 hrací plochy. Ale to není všechno, neboť pro naše nejmenší byly do plánování budovy zahrnuty také příjemné detaily jako například „hřiště a zahrada s mlsáním“. Venkovní prostory totiž nabízejí čerstvá jablka, hrušky a bobule přímo ze stromů nebo keřů. Kromě toho by měl tzv. „řemeslný les“, jež se nachází v těsné blízkosti školky, s kaštany, javorem a bukem poskytovat materiál pro tvůrčí činnosti dětí. Skluzavky, houpačky a balanční pomůcky jsou stejně součástí programu jako pískoviště a dráha pro koloběžky. Osm skupin dětí bude mít k dispozici celkem 4. 820 m2 venkovních prostor s původními druhy rostlin.

Poctivé plánování je polovina úspěchu

Tým DELTA dokázal se svým promyšleným návrhem přesvědčit. Nezaměřil se pouze na harmonickou a funkční budovu, ale také na optimální řešení z hlediska nákladů, termínů a kvality. Ideální poloha pro novou mateřskou školu byla nalezena na přírodním pozemku v Pernau. Lokalita také nabízí možnost rozšířit mateřskou školu o další tři skupiny, které již byly zohledněny v koncepci budovy.

DELTA – Mateřská škola Pernau

Wolfgang Kradischnig, generální ředitel a tiskový mluvčí skupiny firem DELTA, je potěšen společným projektem: „Plánovat mateřskou školu pro nejmladší z naší populace je pro nás, společnost DELTA, speciální čest.“

Konrad Scheibl, ředitel a architekt společnosti DELTA, vysvětluje koncept budovy: „Návštěva mateřské školy nebo jeslí začíná novou, vzrušující fázi života pro nejmenší. Design budovy je navržen tak, aby se děti rychle cítily bezpečně a pohodlně v nové situaci a byly pozitivně inspirováni mnoha atrakcemi.“

Zdroj/foto: DELTA Holding GmbH

Related Posts