5 února, 2023
Facility a technologie budov

ČEZ Energetické služby: Rozsvítili jsme výrobní haly SIGMA GROUP v Lutíně

Společnost ČEZ Energetické služby ze skupiny ČEZ ESCO dokončila kompletní modernizaci osvětlení provozů strojírenské společnosti SIGMA GROUP, která se zabývá především výrobou čerpadel. Investice za více než 5 milionů korun se díky výrazným úsporám vrátí do pěti let.

„Investice pro nás byla důležitá nejen z důvodu racionalizace výroby a snížení nákladů. Osvětlení nové generace přináší rovněž lepší pracovní podmínky pro naše zaměstnance a tím také novou úroveň bezpečnosti práce, což je pro nás zásadní,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva SIGMA GROUP v Lutíně Milan Stratil.

Pro snížení nákladů, respektive spotřeby elektřiny, je zásadní vliv regulace prostřednictvím takzvaných inteligentních svítidel. „Z původního instalovaného příkonu 181 kW jsme se dostali na současný příkon necelých 52 kW. Jde o řešení na míru, přípravě projektu pro každou halu jsme se věnovali zvlášť, abychom garantovali maximální úspory a zároveň zvýšili zrakovou pohodu zaměstnanců,“ vysvětlil ředitel úseku Průmyslová energetika a člen představenstva ČEZ ESCO Michal Žídek.

Osvětlení se v lutínské Sigmě modernizovalo na ploše téměř 10 000 čtverečných metrů. Nově se teď svítí například ve svařovně, zkušebně, modelárně, řezárně, hale CO i v některých skladech.

ČEZ ESCO a SIGMA GROUP spolupracují dlouhodobě, energetici dodávají strojařům například elektřinu nebo zemní plyn.

O SIGMA GROUP

Skupinu SIGMA tvoří 15 vývojových, výrobních a obchodních společností orientovaných na čerpací techniku. Holding zaměstnává zhruba pět stovek lidí.

V současnosti se společnost zaměřuje na výzkum, vývoj a výrobu středních, těžkých a unikátních čerpadel a čerpacích soustrojí pro průmyslové využití. V tomto segmentu se firma řadí mezi světovou špičku v oboru a úspěšně tak navazuje na dlouholetou tradici výroby čerpadel v regionu střední Moravy. Mezi klíčové zákazníky patří tuzemské a zahraniční průmyslové podniky působící v oblasti lehkého i těžkého strojírenství, klasické a jaderné energetiky, petrochemie, těžby ropy, dobývání a zpracování nerostů a vodního hospodářství.

Zdroj/foto: ČEZ ESCO, a.s./Ilustrativní foto (www.pexels.com)

Related Posts