5 února, 2023
Facility a technologie budov

The Flow Building na Václavském náměstí překonává cíle v oblasti udržitelnosti

Víceúčelový projekt společnosti Flow East, vznikající na pražském Václavském náměstí, se stane prvním zástupcem architektury 21. století na nejznámějším náměstí
v metropoli. Zároveň nová stavba předčí původně stanovené klíčové cíle pro oblast udržitelnosti, a to díky odhadovaným úsporám energie v hodnotě přes 200 000 eur ročně, jež přinese svým nájemcům.

Software pro energetické modelování použitý k porovnání situace The Flow Building s hypotetickou budovou stejné velikosti, tvaru, umístění, orientace a funkce předpovídá až 76% energetické úspory, snížení spotřeby primární energie až o 20 % a snížení uhlíkových emisí až o 64 %.

VRV systém vzduchových tepelných čerpadel pro vytápění a chlazení nabízí vysokou úroveň energetické efektivity a flexibility, pomáhá dosahovat odhadovaného snížení emisí skleníkových plynů o 33 % a s tím související každoroční úspory, což se projeví v nižších výdajích nájemců.

„Cílem The Flow Building bylo vytvořit ikonickou, nejmodernější budovu na jednom z nejstarších náměstí světa, která by stanovila nová měřítka udržitelnosti pro budoucí development v Praze. Čísla, jež máme k dispozici, ukazují, že tohoto cíle dosahujeme,“ říká James Woolf, generální ředitel a zakladatel společnosti Flow East.

Díky využití inteligentních ekologických technologií a udržitelných řešení je předpokládáno, že The Flow Building obdrží hodnocení BREEAM na úrovni „Excellent“. Více než 75 % prostor v budově už má své nájemce, a to z řad prémiových značek, jako jsou Primark či Scott & Weber.

The Flow Building je před svým dokončením v červenci pronajata ze 75 %

Budova The Flow Building navržena s ohledem na zdraví a pohodlí

Budova byla navržena s ohledem na zdraví a pohodlí všech jejích uživatelů. Poskytuje nájemcům dostatek denního světla, vnitřní žaluzie pro ochranu před UV zářením a odlesky i řešení
k maximalizaci kvality vzduchu v interiéru. Podzemní parkoviště s 50 nabíjecími místy, včetně 3 rychlonabíjecích, poskytuje největší počet dobíjecích stanic pro elektromobily v celé Praze.
K dispozici jsou také dobíjecí místa pro elektrokola a prostorné šatny se skříňkami a sprchami pro běžce a cyklisty.

Během uplynulých 25 let, kdy úspěšně investovala v České republice, se společnost Flow East zaměřovala na specializované renovace prémiových historických nemovitostí. The Flow Building je prvním projektem společnosti postaveným od základu v centru města. Flow East vlastní portfolio prvotřídních komerčních a rezidenčních nemovitostí a luxusní hotel. Jako dlouhodobý investor je vlastníkem i správcem všech svých budov.

O společnosti Flow East

Flow East je dlouhodobě zavedená developerská společnost a zároveň soukromý investor působící v České republice od roku 1990. Skupina vlastní portfolio exkluzivních komerčních a rezidenčních budov, hotely deluxe, firmu pro správu nesplácených pohledávek ve společném podniku s Goldman Sachs a síť maloobchodů v centru Prahy. Soustředí se na investice do historických nemovitostí v exkluzivních lokalitách. Flow East, jakožto dlouhodobý investor, nadále vlastní a spravuje veškeré nemovitosti, které spadají do portfolia společnosti.

Nejvýznamnějším hotelem z portfolia společnosti Flow East je boutique hotel Jalta, který byl zakoupen v roce 2003. Hotel se nachází na Václavském náměstí, v samém srdci finančního a obchodního centra Prahy. Byl zrekonstruován v roce 2007 a opětovně v roce 2013. Hotel svým hostům poskytuje prvotřídní pětihvězdičkové ubytování. Nevšedním prostorem je zde dříve utajovaný protiatomový kryt, kde se nachází Muzeum studené války.

Společnost Flow East se specializuje zejména na vysoce kvalitní rekonstrukce prémiových historických nemovitostí a moderních logistických areálů. Po 25 letech úspěšného investování v České republice vedení firmy získalo rozsáhlé zkušenosti se zakládáním nových podniků, finanční restrukturalizací a rozvojem podnikání ve specifickém prostředí střední a východní Evropy. Flow East má za sebou mnoho úspěšných transakcí jak v soukromém, tak ve veřejném sektoru a neustále vyhledává nové investiční příležitosti, které trh nabízí.

Společnost Flow East procházela největším růstem v období 1990 až 2006. V roce 2006, kdy ceny nemovitostí dosáhly nereálné úrovně a aktiva nenabízela žádnou hodnotu, se společnost rozhodla prodat nestrategická aktiva za atraktivní ceny a zaměřit se na své primární nemovitosti. Ve stejném období společnost Flow East refinancovala svůj dluh dlouhodobými bankovními úvěry, čímž si vybudovala velmi pevné základy pro blížící se krizi, jež vypukla v roce 2008, a její následky.

Flow East je equity investor, který ve svých projektech využívá vlastní kapitál. Aby dosáhla nejlepších výsledků, vybírá si takové projekty, u nichž může maximálně zúročit dosavadní zkušenosti a znalosti svého odborného týmu.

Zdroj/foto: BEST Mediální společnost, s.r.o., www.floweast.com

Related Posts