5 února, 2023
Investice a rozvoj

New Work pokračuje v rychlém růstu

New Work, jeden z lídrů mezi dodavateli flexibilních kanceláří ve střední a východní Evropě, zahajuje sérii C financování. Společnost se chce zaměřit na rozvoj služeb, které odpovídají na výzvy spojené s pandemii COVID-19, mimo jiné řešení 360° Workspace Solution, které umožňuje maximalizovat ziskovost kancelářských prostor.

„Začátkem dubna jsme v rámci financování série B úspěšně získali 2,1 milionu EUR. Díky tomu jsme získali dostatek prostoru pro přípravu na výzvy spojené s COVID-19. Nyní, když vidíme možnost významného urychlení naší přítomnosti na trhu, využíváme tuto příležitost a navyšujeme náš kapitál o dalších 15 milionů EUR v důsledku zahájení financování série C. Další růst je významný, do konce roku zdvojnásobíme počet lokalit v Polsku, následně v Maďarsku a České republice. Naše strategie reaguje na požadavky klientů na flexibilní kancelářská řešení, která vznikla v souvislosti s nadcházející recesí“ oznamuje Hubert Abt, zakladatel a ředitel společnosti New Work.

Nájemci oceňují flexibilní prostory

Podle strategie společnosti se New Work chce zaměřit na vývoj nástrojů využívajících pokročilé technologie. Jsou reakcí na potřeby nájemců a majitelů nemovitostí, které vyplývají ze změn, ke kterým dochází na trhu pod vlivem pandemie COVID-19.

Všichni odborníci souhlasí. Nová realita – následek šíření koronaviru po celém světě – způsobuje, že o flexibilní kancelářské prostory bude čím dál tím větší zájem. Toto vyplývá i z průzkumu zveřejněného v dubnu a provedeného společností Colliers International. Až 74 procent respondentů (zástupci společností ze sektoru IT, bankovnictví, pojišťovnictví a financí) tvrdí, že způsob, jakým se kancelářské prostory využívají, se změní. Jak? Zvýší se popularita práce na dálku z domova nebo flexibilních prostor. Společnosti mají zájem o hybridní formy pronájmu. Část prostor bude pronajata jako tradiční kancelář, jejich doplněním budou flexibilní prostory.

Odborníci souhlasí

„Po pandemii koronaviru budou flexibilní prostory tvořit až 30 procent všech kancelářských prostor dostupných ve střední a východní Evropě. Jejich podíl před krizí činil pouze 3-5 procent – toto vyplývá z naší zprávy „Market update – flex solutions post COVID-19“, kterou jsme zveřejnili v dubnu. Někteří hráči, jako je Regus, naznačují, že v blízké budoucnosti se toto číslo zvýší až o 70 procent“, říká Hubert Abt.

Jaké kancelářské prostory odpovídají novým potřebám firem?

New Work přichází s nabídkou k majitelům nemovitostí a korporací

Na jedné straně se musí majitel nemovitostí přizpůsobit novým požadavkům. Na druhou stranu velké korporace, které nevyužívají prostory hledají partnera, který bude řídit proces komercializace těchto prostor. V tom jim pomáhá společnost New Work, která vytvořila 360° Workspace Solution. Je to platforma vytvořená pro maximalizaci ziskovosti kancelářských prostor.

New Work připravuje podrobnou analýzu prostor, přizpůsobuje projekt standardům nové reality po pandemii COVID-19 a komercializuje společné prostory, a tím zvyšuje jejich přitažlivost pro uživatele a vytváří nové zdroje příjmů. Platforma Space as a Service umožňuje majitelům nemovitostí sledovat výsledky v reálném čase. Kromě toho umožňuje společnosti New Work zkrátit dobu realizace transakcí z více než půl roku na pouhých několik týdnů.

O New Work

New Work, je jeden z lídrů mezi dodavateli flexibilních kanceláří ve střední a východní Evropě. Společnost, která byla založena v roce 2012, spravuje kancelářské prostory v pěti zemích – v Polsku, v Maďarsku, České republice, Rumunsku a na Ukrajině. Služby New Work využívají mimo jiné LOT, Lufthansa a Tata.

Zdroj/foto: New Work

Related Posts