19 dubna, 2024
Investice a rozvoj

RSBC koupila kancelářský komplex Platinium v Brně od České spořitelny

Investiční skupina RSBC finančníka Roberta Schönfelda koupila od ČS nemovitostního fondu kancelářský komplex Platinium v Brně. Tržní hodnota komerční nemovitosti v širším centru moravské metropole je přibližně 600 milionů korun. Jde tak o jednu z největších letošních realitních transakcí v regionu.

Moderní osmipodlažní budova Platinium byla v brněnské městské části Veveří postavena v roce 2005. Celková pronajímatelná plocha komplexu je 9340 m2. Nachází se v ní především kancelářské prostory, které zaujímají téměř 90 % celkové plochy. Součástí budovy jsou také retailové a skladovací prostory, nebo kryté parkoviště se 170 parkovacími místy. Mezi dlouhodobé nájemce patří společnosti KPMG, Commerzbank, Cyrrus, Gardner Denver, Gemini nebo ČSOB.

Bidli: Jak rychle za dobrou cenu prodat nemovitost

Investiční skupina RSBC svou největší letošní akvizici financovala kombinací vlastních zdrojů a úvěru od České spořitelny. „Rozšířili jsme naše portfolio komerčních nemovitostí v Brně o moderní budovu ve skvělém technickém stavu, která je navíc z větší části pronajata dlouhodobým nájemcům. Její parametry tak přesně zapadají do naší investiční strategie“, vysvětluje Denisa Velanová, managerka RSBC Real Estate. Poradenství při akvizici zajišťovali renomované poradenské firmy BPV BRAUN a CBRE.

Budova Platinium byla nejdéle drženou nemovitostí v portfoliu ČS nemovitostního fondu. „Budova Platinium v Brně byla první akvizicí ČS nemovitostního fondu v roce 2007 a výrazně přispívala k tvorbě fondové výkonnosti právě v jeho rané fázi. Prodej nemovitosti je uzavřením přirozeného investičního cyklu a pomůže nám v optimalizaci naší sektorové a geografické diverzifikace do budoucna,“ říká Tomáš Jandík, předseda představenstva REICO IS ČS.

Realitní portfolio je klíčovou investiční oblastí skupiny RSBC, která vznikla v roce 1998 jako správce restituovaného majetku rodiny Schönfeldů. Aktuálně skupina spravuje nemovitosti o rozloze 70 tisíc m2 v tržní hodnotě dosahující tří miliardy Kč. Součást portfolia skupiny tvoří residenční, kancelářské a obchodní objekty, zemědělská půda a dále společnosti poskytující komplexní profesionální služby spojené s akvizicí, správou a prodejem nemovitostí.

O  společnosti RSBC

Soukromá investiční skupina RSBC se na počátku svého podnikání specializovala výhradně na investice do nemovitostí. Postupem času rozšířila záběr i na služby v oblasti poradenství a správy majetku. Od roku 2008 se skupina RSBC zaměřuje na poradenství ve sféře M&A a následně od roku 2013 i na private equity.

Zdroj/foto: EMBASSY Public Relations

Related Posts