18 dubna, 2024
Průmysl a logistika

Barum Continental má na střeše nové modulární kanceláře pro softwarové vývojáře

Během rekordních 8 měsíců od objednávky firma KOMA MODULAR vyrobila, dodala a smontovala unikátní modulární nástavbu na stávající budovu ve výrobním závodě Barum Continental v Otrokovicích.

V Otrokovicích je velmi silné Servisní centrum – SCEE Service Center Eastern Europe – poskytující IT služby všem výrobním závodům koncernu Continental ve více než 15 zemích světa. Stávající prostory pro vývojáře byly nedostačující, a tak se Continental rozhodl o rozšíření kanceláří formou nástavby na stávající budovu. Celá investice podléhala schválení německým vedením firmy. V zahraničí je běžné toto úsporné řešení rozšiřování prostor na střechy budov pomocí modulů. Tato metoda je velmi rychlá a neobtěžuje stávající provoz tak, jako standardní způsob výstavby. Firma KOMA MODULAR takto realizovala v minulosti například v Holandsku rozšíření lůžkových kapacit pro nemocnici. Nástavba v Otrokovicích je první modulární nástavba v industriálním segmentu v Česku.

KOMA MODULAR – modulární kanceláře pro softwarové vývojáře Barum Continental, střecha

Vzhledem k ochraně klimatu a uplatňování šetrných technologií je řazena modulární výstavba mezi metody cirkulární ekonomiky. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně byl oznámen vznik Cirkulárního hotspotu Česko, kde firma KOMA reprezentuje tento šetrný způsob výstavby. Tento fakt přispěl i k rozhodnutí o použití této metody výstavby.

Celá nástavba byla na místě zrealizovaná během dvou měsíců. Kancelářské prostory o ploše 750 m2 jsou tvořeny pomocí 24 různých prostorových modulů, od velikosti délek 6 m po 11,5 m a šířek od 3 m do 3,6m. Fasáda nástavby je opatřena obklady z bondových desek. V interiéru nechybí klidová část se stolním fotbalem a sportovním nářadím. Udržovat stabilní vnitřní klima pomáhá podlahové topení ve spojení se vzduchotechnikou. Vnitřní skleněné příčky v kombinaci s hliníkovými okny a dveřmi dotváří celý moderní interiér kanceláří.

KOMA MODULAR – modulární kanceláře pro softwarové vývojáře Barum Continental, interiér

Ve středu 23.10.2019 bylo slavnostně toto nové IT středisko otevřeno za přítomnosti zástupců Continental AG a firmy KOMA MODULAR. Generální ředitel Barum Continental pan Libor Láznička vyzdvihl profesionalitu a přístup firmy KOMA a oznámil další plány rozšiřování kancelářských prostor v koncernu Continental.

Zdroj/foto: KOMA MODULAR s. r. o.


Related Posts