5 února, 2023
Rezidenční bydlení a hotely

Horizon má za sebou prodejně rekordní červen, zahájil také pokračování projektů Rezidence Modřanka a Zahálka

Developerská skupina Horizon zaznamenala v červnu historicky rekordní zájem o jednotky ze svého portfolia: Nové majitele našlo v uplynulém měsíci téměř 50 bytů. Zároveň Horizon spustil prodej závěrečné fáze Rezidence Modřanka a další etapu nové rezidenční čtvrti Zahálka vznikající v pražských Hodkovičkách.

V případě Rezidence Modřanka dojde s dostavbou právě zahájené páté etapy plánovanou na únor 2022 k dokončení tohoto víceúčelového komplexu s celkem 355 byty. Vyroste zde poslední budova s 50 jednotkami, z 90 % tvořená byty v dispozicích 1+kk a 2+kk. Součástí etapy jsou také čtyři komerční jednotky, v jedné z nich je zamýšleno zřízení mateřské školy. Rezidence Modřanka se oblibě těší nejen díky promyšlené architektuře a vynikající dopravní dostupnosti, ale i díky komunitnímu rázu, občanské vybavenosti a netradičním urbanistickým prvkům, jako je třeba Parkové muzeum. Ceny bytů z její poslední fáze se pohybují okolo 81 000 Kč za metr čtvereční bez DPH.

Rezidence Modřanka, budova F1

V nedaleké Zahálce začala vznikat druhá etapa projektu. Má podobu dvou budov s 236 byty a pěti komerčními jednotkami s plochami od 100 do 240 metrů čtverečních. Nové byty v dispozicích 1+kk až 4+kk se nabízejí v průměru za 85 000 Kč za metr čtvereční bez DPH.  Vyšší cenu, ale i velkorysý prostor skýtá jediné 5+kk v projektu, jež je situované v posledním podlaží výstavby a z 35metrové terasy poskytuje dechberoucí výhled na Vltavu, golfové hřiště i Velkou Chuchli. Po dokončení nové etapy ve druhém čtvrtletí roku 2022 bude výstavba Zahálky v polovině. Celá stejnojmenná rezidenční čtvrť kombinuje poklidné zázemí pro bydlení v zeleni s pestrou nabídkou volnočasových aktivit a dostupností centra města do dvaceti minut. Ve své finální podobě nabídne přes 800 bytů.

„Několik uplynulých měsíců jsme se, stejně jako zbytek odvětví, potýkali se značnou nejistotou. Aktuální vývoj ale ukazuje, že si můžeme dovolit být optimističtí. Letošní červen se stal s bezmála 50 prodanými jednotkami dokonce statisticky nejúspěšnějším měsícem v historii naší společnosti,“ říká Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon.

Horizon dokončil kolaudaci Rezidence Velká Brána

„Velký podíl na tom má samozřejmě zahájení prodejů bytů v Rezidenci Modřanka a v Zahálce, nicméně dařilo se i našim dalším projektům. Vzhledem k harmonogramu, který máme do konce roku stanovený, bychom letos stále měli dosáhnout vytyčeného cíle 1 000 bytů vznikajících v našem portfoliu.“

Během letošního července Horizon dokončí předání bytů z poslední etapy Velké Brány v Horoměřicích, do konce roku je plánován také doprodej posledních 48 z celkových 148 jednotek v projektu Čámovka. Prémiové bydlení KAY River Lofts v pražském Karlíně se taktéž těší konstantnímu zájmu kupců – dokončení projektu je plánováno na léto příštího roku a už nyní je prodán ze 60 %. Do konce letoška pak rovněž v Karlíně začne výstavba i prodej 220 jednotek v komplexu Sluncová.

O společnosti Horizon

Horizon působí na českém trhu od roku 2001, od té doby úspěšně dokončil několik rezidenčních projektů a další realizuje či plánuje. Namátkou lze jmenovat projekty Čámovka, Modřanka či Rezidence Vltava. Díky týmu zkušených profesionálů doručuje skupina svým klientům kvalitní a promyšlené bydlení. Skupina Horizon je exklusivním členem České rady pro šetrné budovy a součástí Asociace developerů.

Zdroj/foto: BEST Mediální společnost, s.r.o./Titulní foto – Rezidence Zahálka, budovy C+E

Related Posts