27 dubna, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Horní Žižkov prochází změnami. V lokalitě na Vackově vzniknou stovky nových bytů

Bytová otázka v Praze nevypadá růžově. Pražský magistrát letos zveřejnil studii společnosti CE-Traffic, ze které vyplynulo, že v metropoli reálně pobývá 1,55 milionu obyvatel. Což je zhruba o čtvrt milionu lidí více oproti údajům ČSÚ. Poptávka po bydlení v hlavním městě prudce stoupá a je mnohem větší, než jak byla doposud prezentována. Nic však nenasvědčuje tomu, že by se situace v budoucnu výrazně zlepšila.

Bude-li pokračovat současný trend, bytů bude scházet čím dál více. Podle odhadů jich nyní chybí minimálně 20 tisíc. Někteří zájemci o vlastní bydlení však nakonec dosáhnou svého – pokud zareagují dostatečně rychle a nenechají si nabídku proplout mezi prsty. Platí to i o developerském projektu Byty Na Vackově, který nabídne moderní byty v klidném prostředí oblíbené žižkovské lokality Vackov.

Současná podoba Horního Žižkova se brzy změní k nepoznání. Oblast Nákladového nádraží a navazující Olšanská ulice dostanou novou tvář. Vznikne zde nová obchodní a rezidenční čtvrť s veškerou občanskou vybaveností. Zájemci o klidné bydlení v lokalitě prosté typického metropolitního ruchu pak dostanou šanci na vlastní bydlení na Vackově.

Metrostav Development – na Vackově, interiér

Praha Žižkov se v posledních letech zařadila k nejoblíbenějším rezidenčním lokalitám. Podílí se na tom i Vackov, čtvrť sousedící s parkem Židovské pece. Je v kontrastu s živoucím městem – panuje v ní klidná atmosféra, ale na druhou stranu je i v bezprostřední blízkosti nevyčerpatelných příležitostí ke každodennímu společenskému životu. Obyvatelé mají jako na dosah ruky významné pamětihodnosti, restaurace, kulturní centra a další místa, která umožňují smysluplné trávení volného času. Nachází se zde ikonické kino Aero, sady na Krejcárku, poměrně rozsáhlý park Parukářka či protáhlý vrch Vítkov, jenž byl dějištěm jedné z husitských bitev.

Projekt Byty Na Vackově realizuje společnost Metrostav Development, která svěřila architektonickou stránku pěti objektů čítajících 342 bytů studiu MS Architekti. Z návrhů je patrný důraz na členitost a asymetrii, s nimiž jde ruku v ruce vznik prostorných zákoutí a dostatek soukromí pro všechny budoucí rezidenty.

Metrostav Development – na Vackově, exteriér

Bytové jednotky byly navrženy s ohledem na praktické dispozice, efektivní využití obytné plochy, dostatek přirozeného denního světla a vzdušnost. Developer dává na vybranou z katalogu standardů, který zahrnuje podlahy, obklady, dlažby, sanitární techniku a interiérové i vstupní dveře. Zájemci o bydlení v Praze si tak mohou byt přizpůsobit ještě před nastěhováním.

Maximálně dvanáctipodlažní budovy vyrostou podél ulice Malešická a navážou na již realizované objekty podél ulic Olgy Havlové, Rixdorfská a Na Vackově. Developer předpokládá dokončení prvních třech objektů na druhé pololetí roku 2020. Byty majitelům předá během prvního pololetí 2021. Stavební práce na zbylých dvou budovách vyvrcholí na přelomu let 2020/2021, předání bytů je naplánováno na druhé pololetí 2021.

Zdroj/foto: PROTEXT

Related Posts