3 února, 2023
Rezidenční bydlení a hotely

Lipno Port má první apartmánové domy. Bonusem je příroda a nádherný výhled na jezero

V Lipně nad Vltavou se rodí projekt nových apartmánových domů Lipno Port. První etapu tvoří tři objekty se 40 byty, které společnost SWIETELSKY stavební od jara 2018 do července 2020 stavěla pro českobudějovickou společnost INFRAINVEST.

„Pro uživatele to je krásné místo v přírodě s výhledem na jezero, pro nás to ale byla náročná práce ve svažitém terénu a lesním porostu, který se maximálně respektoval,“ říká Pavel Rouha, ředitel závodu Pozemní stavby Jih společnosti SWIETELSKY stavební. Firma se musela vypořádat i s nároky investora na řemeslo, stavební detaily, kvalitu práce i materiálů. „Tím se minimalizuje výskyt vad a zaručuje dlouhá životnost objektů,“ dodal Pavel Rouha.

MOLO Lipno Resort postaví STRABAG

Byty o velikosti od 4+kk po 2+kk mají terasu a garáže či parkovací stání, tří a čtyřpokojové i saunu. Budou mít také vlastní molo pro kotvení lodí i relax u vody.

Lipno Port nabízí bydlení v těsném kontaktu s jezerem

Podle Miloše Kratochvíla z investiční společnosti INFRAINVEST je projekt Lipno Port od počátku koncipován jako výjimečná nabídka na Lipensku. Nabízí bydlení v těsném kontaktu s jezerem, v lese a klidu, zároveň však na dosah veškeré turistické infrastruktuře, kterou obec nabízí. „Přesně takovou nabídku umí ocenit ti nejnáročnější klienti,“ dodal. Exkluzivní lokalita má před sebou ještě další rozvoj, kdy v souladu s přísnou regulací obce bude pokračovat další etapou, pro níž je už připravena veškerá infrastruktura.

SWIETELSKY stavební má na Lipensku za sebou výstavbu řady projektů. Například Ho-tel Relax v Dolní Vltavici, Resort Lakeside Village u Frymburku, Resort Tenis Club a Yacht Club v Lipně n. V. Aktuálně zde v centru obce rekonstruuje Chatu Lanovka a staví nový hotel Element pro skupinu CONDUCO. Obě tyto stavby po dokončení vytvoří jeden provozní celek, propojený „lyžařským“ náměstím.

Zdroj/foto: SWIETELSKY stavební s.r.o.

Related Posts