26 dubna, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Nový bytový dům BOLEVECKÁ je dokončen a vyprodán

V ulici Bolevecká v Horních Měcholupech byl na místě bývalé kotelny dokončen bytový dům Chytrého bydlení, kam se postupně stěhují noví majitelé bytových jednotek. Na projektu za zhruba 200 milionů korun již zbývá obsadit pouze několik podzemních parkovacích stání.

Šestipodlažní bytový dům CHYTRÉ BYDLENÍ BLV@Horní Měcholupy, jehož součástí je 67 bytů ve velikosti od 1+kk do 4+kk a tři přízemní prostory pro komerční využití, se začal stavět v létě roku 2016. Dokončen byl ke konci loňského roku a vyprodán, včetně obchodních prostor s plochou necelých 220 m2, na začátku května.

V současnosti je zde již volných pouze deset z celkových 63 parkovacích stání. Ty jsou založeny na technologii tzv. parkovacích zakladačů. Každé z nich lze pořídit za zhruba 250 000 korun.

Celé místo se postupně proměnilo z nevábného a nevyužívaného prostoru v objekt ve stylovém oranžovo-šedém kabátu. Uvedená lokalita tak opět získala rezidenční charakter.

Budova je v kategorii Chytré bydlení Plus. To mimo jiné rezidentům zaručuje využít výkonných rekuperačních jednotek či nabídky inteligentního ovládání vnitřních parametrů bytů. Nechybí ani nadstandardní izolace a okna s trojitým zasklením. Budova je proto také v energetické třídě B, což značí, že je velmi úsporná.

Bytový dům BLV@Horní Měcholupy leží v blízkosti Hostivařského lesoparku a vodní nádrže Hostivař. Nedaleko je také devítijamkové golfové hřiště. V okolí je několik nákupních center. Samozřejmostí jsou rovněž dětská hřiště nebo i budova pošty.

Developerem projektu je společnost Trigema. Stavební práce zajišťovala dceřiná Trigema Building.

Zdroj/foto: Trigema a.s.

Related Posts