5 února, 2023
Rezidenční bydlení a hotely

Projekt KORU VINOHRADSKÁ a čtvrtá etapa LAHTI v SUOMI Hloubětín hlásí dokončení hrubé stavby

Developer YIT dokončil hrubou stavbu bytového domu Koru Vinohradská a do této fáze posunul i výstavbu v pořadí již čtvrté etapy Lahti v rámci vznikající rozsáhlé rezidenční čtvrti Suomi Hloubětín. Koru Vinohradská nabídne 59 nízkoenergetických bytů, z nichž je více než polovina už nyní vyprodaná. Z celkového počtu 104 jednotek etapy Lahti projektu Suomi Hloubětín pak zbývá ke koupi jen necelá třicítka.

„Práce na rezidenčním projektu Koru Vinohradská v Praze 10 a etapě Lahti Suomi Hloubětín v Praze 9 pokračují zdárně podle plánu. Jejich dokončení plánujeme na podzim příštího roku. V Suomi Hloubětín nyní navíc kolaudujeme třetí etapu Turku, kde vznikl také nový vzorový byt ve finském stylu. Zájemci se tak mohou inspirovat severským stylem bydlení a nabídkou standardního vybavení i námi poskytovaných služeb. Ve světle posledního zpřísňování podmínek pro uzavírání hypoték se snažíme našim klientům s financováním jejich nového bydlení co nejvíce pomoci. Nabízíme jim proto možnost sjednání hypotéky, k němuž potřebují jen 10 % z vlastních zdrojů. Vyřídíme za ně i veškerou potřebnou administrativu,“ uvádí Dana Bartoňová, obchodní ředitelka YIT Stavo.

U projektu Koru Vinohradská a etapy Lahti Suomi Hloubětín pokračuje developer dalšími pracemi na exteriéru a v interiéru a postupně bude dokončovat rozvody i povrchy v objektech včetně obvodového pláště. Provádět bude také terénní úpravy venkovních komunikacích.

Sedmipodlažní bytový dům Koru Vinohradská staví YIT na rozhraní městských částí Vinohrady a Strašnice. Projekt se vyznačuje půdorysem ve tvaru písmene „L“, který plně odpovídá nárožnímu charakteru prostranství a stávající zástavbě sousední Vinohradské třídy. Celkově v něm developer postaví 59 nízkoenergetických bytů ve finském stylu v dispozicích 1+kk až 5+kk a o velikostech až 143 m2. Součástí nabídky budou i netradičně řešené lofty v dispozici 2+kk. Zahrádky v přízemí vytvoří polootevřený zelený vnitroblok novostavby vhodný pro trávení volného času s rodinou a přáteli. Nebytové prostory orientované do ulice pak YIT plánuje využít pro drobné obchody a služby.

Ve svém doposud největším rezidenčním komplexu Suomi Hloubětín v Praze 9 dokončila společnost YIT hrubou stavbu čtvrté etapy Lahti. Ve třech šestipodlažních bytových domech zde vyrůstá 104 jednotek v dispozicích 1+kk až 5+kk o velikostech až 132 m2. Jednotlivé budovy propojí společný jednopodlažní suterén vyčleněný pro parkování. Zelený parter s hracími prvky a lavičkami bude svým organickým tvarem připomínat různorodost a členitost finské přírody s jezery a lesy. Nízkoenergetické byty ve finském stylu budou disponovat předzahrádkami, polozapuštěnými balkony nebo terasami se slunolamy v nejvyšším patře.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s.

Related Posts