5 února, 2023
Rezidenční bydlení a hotely

Mateřská škola v rezidenčním projektu TULIPA TŘEBEŠÍN byla předána do užívání

Mateřská škola s kapacitou pro šedesát dětí, kterou developer AFI EUROPE nedávno úspěšně dokončil a zkolaudoval v rámci svého rezidenčního projektu Tulipa Třebešín, byla nyní slavnostně předána do vlastnictví MČ Praha 3. Moderní dřevostavba se třemi třídami se začlení do stávajícího systému státních mateřských škol v Praze.

Tulipa Třebešín se skvělou dostupností do centra Prahy

„Tulipa Třebešín zahrnuje bytové jednotky v dispozicích až do 4+kk, takže rozhodně počítá s mladými rodinami. Chceme, aby se místní rezidenti cítili dobře a měli k dispozici kompletní občanskou vybavenost. Volných kapacit v mateřských školách nejen v Praze je dlouhodobý nedostatek, a proto jsme se rozhodli pro vybudování této školky. Její následné začlenění do systému státních mateřských škol v Praze 3 jsme přitom od samého začátku koordinovali se zástupci městského úřadu. Díky tomu bude školka sloužit nejen obyvatelům Tulipy Třebešín, ale také předškolákům z okolí,“ říká generální ředitel AFI EUROPE Czech Republic Doron Klein.

Logistická společnost Nika Logistics, která je nově součástí holdingu Šmídl, se rozšiřuje

Mateřská škola se skládá ze tří modulů. Každý modul je určen pro dvacet dětí a obsahuje hernu, šatny a umývárny. Čtvrtý modul je servisní a slouží jako zázemí pro personál a přípravu jídla. Interiéry jsou vybaveny protiskluzovou dlažbou. K příjemnému a útulnému prostředí přispívá hrášková a růžová barva tepelně izolačního PVC, které je položeno v hernách. Školka má také vlastní zahradu. Projekt Tulipa Třebešín se nachází v klidné lokalitě v širším centru Prahy nedaleko parku Na Třebešíně a v blízkosti Malešického parku.

První fáze projektu s celkem 183 byty je již kompletně vyprodána a vloni na jaře přivítala první obyvatele. Aktuálně probíhá výstavba druhé a třetí fáze projektu s dalšími 383 byty a plánovaným dokončením v létě 2018, respektive na přelomu 2019/2020. Každý byt má vlastní balkon nebo terasu, byty v přízemí disponují navíc vlastní předzahrádkou.

O společnosti AFI EUROPE

AFI EUROPE Czech Republic je předním investorem a developerem v oblasti komerčních a bytových nemovitostí. V České republice společnost působí od roku 1997, kde dokončila celou řadu úspěšných projektů: nákupní centra Palác Flora a AFI Palác Pardubice, rezidenční komplexy Korunní Dvůr, Tulipa Rokytka, Tulipa Modřanská rokle a Tulipa City nebo logistický park D8 European Park.

Na poli kancelářských nemovitostí dosud realizovala tři fáze administrativního centra Classic 7 Business Park, AFI Karlín, AFI Vokovice a AFI City 1. V procesu výstavby je rozsáhlé portfolio nájemních bytů, které vyrostou v projektech Tulipa Karlín v Praze 8 a Tulipa Třebešín v Praze 3.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s./AFI Europe Czech Republic

Related Posts