26 dubna, 2024
Výstavba a remodeling

Nová průmyslová hala v Brandýse nad Labem obdržela stavební povolení

Společnost Continental Automotive Czech Republic ve spolupráci s městem Brandýs nad Labem a CPI Property Group zahájila práce na stavbě nové haly v tamním průmyslovém areálu. Na devítihektarovém pozemku vyroste během méně než jednoho roku nová výrobní hala s čistou místností pro technologii optical bonding. Ta zvyšuje kvalitu a čitelnost displejů elektronických zařízení v interiérech automobilů.

„Se společností Continental Automotive spolupracujeme již řadu let a během této doby se vždy snažíme najít cestu, jak optimálně uspokojit jejich potřebu po expanzích. Není to vždy jednoduché, ale zatím se nám pokaždé podařilo najít řešení. Vážíme si toho, že je Continental Automotive součástí našeho portfolia a přejeme, aby se jim v našem areálu vždy dařilo,“ uvedl Pavel Hain-Schmiedberský, Senior Asset Manager v CPI Property Group.

„Velmi si ceníme vzájemné spolupráce se společností CPI Property Group, která má snahu vyhovět našim požadavkům. Zázemí, které nám poskytuje, splňuje standardy nutné pro naši produkci a jsme moc rádi, že prostor můžeme využívat,“ doplňuje Martin Soukup, manažer správy budov společnosti Continental Automotive v Brandýse nad Labem.

Průmyslový areál Brandýs nad Labem je v současnosti tvořen třemi výrobními halami, dvěma administrativními budovami a dvěma skladovými halami o celkové rozloze takřka 32 tisíc m2. Areál je kompletně pronajatý společností Continental Automotive Czech Republic, která se specializuje na výrobu interiérové elektroniky a řídících jednotek pro automobily. Mezi zákazníky firmy patří největší světové automobilky, takže s jejími výrobky se setkáme ve značkách jako VW, PSA, Daimler, Renault, Fiat, Toyota a řadě dalších. Brandýský závod byl také prvním z českých závodů Continental, který získal ISO 50 001 pro řízení hospodaření s energiemi.

V současné době probíhá na místě archeologický průzkum a vlastní stavební práce začnou až po oficiálním vydání stavebního povolení. Celkově se bude pronajímat plocha čítající 5000 m2, přičemž zastavěná plocha čítá zhruba polovinu pronajímatelného prostoru.

CPI Property Group aktuálně spravuje více než 1 milion m2 pronajímatelných ploch průmyslových projektů s probíhajícími povolovacími procesy na 9 různých místech v České republice.

Zdroj/foto: CPI Services, a.s.

Related Posts