5 února, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

DACHSER buduje novou pobočku v Německu

Po nedávném sdělení o rozvoji svého areálu v Lozorně při Bratislavě začal poskytovatel logistických služeb Dachser s výstavbou nové pobočky i na severu Německa v Neumünster.

Dachser tu buduje překládkové terminál pro průmyslové zboží a potraviny v průmyslové oblasti Neumünster v Isarstrasse a tato investice vyjde zhruba na 17,4 milionů eur. Dokončení stavby je předběžně plánováno ve třetím čtvrtletí 2020. V novém logistickém centru bude pracovat kolem 30 zaměstnanců.

Slavnostní položení základního kamene se v Isarstrasse uskutečnilo 7. srpna 2019 za účasti starosty Neumünster doktora Olafa Tauras a ředitele European Logistics Dachser v Německu Alexandera Tonny, který odpovídá za německou pobočku obchodních linek European Logistics (pozemní přeprava a smluvní logistika pro průmyslové podniky).

Stavební práce začnou na pozemku o velikosti 57 000 m2 začátkem září. Celková plocha terminálu bude 6 700 m2, přičemž 5 000 m2 bude určených pro průmyslové zboží a zbývajících 1 700 m2 bude disponovat chlazením a bude určených pro přepravu potravin. Zařízení bude mít 76 stání pro nakládku a vykládku zboží. Součástí terminálu bude také administrativní budova s ​​plochou 1 000 m2.

„Neumünster se stane jedním z klíčových terminálů Dachser na severu Německa. Tato nová lokace bude přímo napojena na naši rozsáhlou evropskou síť pozemní dopravy,“ říká Tonn a dodává: „Nová stavba bude plně odpovídat nejnovějším standardům a v rámci regionu nabídne bezpečné a dlouhodobě udržitelných pracovních míst v logistickém sektoru.“

Nový terminál Dachser v Neumünster nahradí dosud využíván partnerský terminál 17111 Transit Transport & Logistik. V budoucnu bude toto místo sloužit téměř celému Šlesvicko-Holštýnsku, dokud však nebude výstavba nové pobočky Dachser dokončena, spolupráce bude pokračovat. Nová lokace má výbornou dopravní dostupnost, protože se nachází v těsném sousedství dálnice B205 s přímým přístupem na dálnici A7.

Zdroj/foto: ASPEN.PR s.r.o.

Related Posts