23 května, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Společnost RC Europe zahájila výstavbu největšího logistického a výrobního centra v Chorvatsku

Skupina RC Europe zahájila v minulých dnech stavební práce na projektu RC Zone Samobor. Na pozemku o rozloze více 170 000 metrů čtverečních bude stát moderní hala, která celkově nabídne 86 000 metrů čtverečních určených k pronájmu. V souladu s potřebami nájemců lze v tomto univerzálním objektu realizovat skladovací, výrobní nebo kancelářské prostory. Termín dokončení je stanoven na konec roku 2024. 

Na základě výběrového řízení se hlavním dodavatelem stavby logistického parku RC Zone stala lokální chorvatská firma FACIES Ltd., která sídlí v chorvatském Strmci a má více jak 20 let zkušeností v oblasti stavebnictví. RC Europe je tímto o další krok blíže k realizaci cenné investice v hodnotě 75 milionů EUR, když již dříve obdržela stavební povolení k hlavní stavbě a dokončila potřebnou výstavbu příjezdové komunikace s napojením na hlavní komunikační uzly, díky kterým má logistický park RC Zone opravdu strategickou pozici.

RC Zone Samobor, vizualizace

RC Zone Samobor, vizualizace

Projekt v sobě zahrnuje nejvyšší logistické standardy a potřebnou flexibilitu. Proto bude jeho součástí také 7MW solární fotovoltaická elektrárna, elektrické nabíjecí stanice pro osobní i nákladní vozy, moderní zázemí pro pracovníky a řada dalších služeb. Skupina RC Europe plánuje také získání certifikaci BREEAM® a práce budou realizovány v souladu se strategií ESG. Zásadním předpokladem zahájení stavebních prací bylo dokončení příjezdové komunikace včetně mostu, kruhového objezdu, cyklostezky a veřejného parkoviště. Nová silnice, spojující zónu s nedalekou dálnicí A3, nyní patří městu Samobor, ale společnost RC Europe hodlá do dopravní infrastruktury logistického areálu dále investovat. RC Zone Samobor je jedním z plánovaných projektů Skupiny RC Europe na chorvatském trhu, přičemž další projekty se již rozbíhají.

RC Zone Samobor, lokalita

RC Zone Samobor, lokalita

O společnosti RC Europe

RC Europe je developerská a investiční skupina, která na trhu působí již od roku 2005. Zabývá se výstavbou a rekonstrukcí obchodních parků, kancelářských budov, maloobchodních center, potravinářských řetězců i bytových komplexů. Stavbou to pro ně ale nekončí. To, co si postaví, jsou schopni také provozovat. Velkou část jejich budov tak pronajímají a spravují pod vlastním vedením.

Budují a provozují místa, kde se lidé cítí příjemně, a nepodceňují při tom jediný detail – od vytipování lokality a přípravy plánu proveditelnosti, přes nákup pozemků, vyřízení povolení, až po přípravu potřebné dokumentace. Nově také vstupují do segmentu logistiky a připravují stavbu jejich první logistické haly s pronajímatelnou plochou 70 000 m2.

Zdroj/foto: RC Europe


Related Posts