5 února, 2023
Zajímavosti ze společnosti

HB Reavis se stal členem amerického průkopnického výzkumného centra Well Living Lab, aby vytvářel zdravé pracovní prostory

HB Reavis je první developerskou společností s centrálou v Evropě, která se spojila s Well Living Lab a stala se zakládajícím členem její celosvětové aliance. Laboratoř je průkopníkem v oblasti výzkumu vlivu interiérů na lidské zdraví a pocit pohody. Toto partnerství potvrzuje mimořádnou pozornost, kterou HB Reavis věnuje navrhování pracovního prostředí, ve kterém se lidé cítí příjemně.

Well Living Lab se sídlem v Rochesteru v Minnesotě je prvním vědeckým výzkumným centrem na světě, které analyzuje vztahy mezi lidským zdravím, pocitem pohody a podobou interiérů. Laboratoř vznikla spoluprací mezi světoznámou klinikou Mayo a společností Delos, odborníkem na propojování oblastí medicíny, vědy, technologií a designu. Díky tomu má laboratoř přístup k nejnovějším vědeckým poznatkům a inovacím.

HB Reavis se vedle utváření městského prostoru a proměny opomíjených oblastí v moderní místa, intenzivně zabývá vytvářením pracovního prostředí, které lidi inspiruje a pomáhá jim, aby byli zdraví, spokojení a tím pádem také produktivnější. Developerská společnost se připojila k dalším 19 lídrům z nejrůznějších sektorů podnikání, kteří se stali součástí této aliance, a sdílí s nimi stejnou filozofii.

Společnost HB Reavis se chce ujistit, že jsou všechny její budovy nejen pohodlné, ale i prospívající v každém ohledu. Přispívat ke zkoumání toho, co doopravdy přináší pracovníkům spokojenost a dobrý pocit, cítí developer jako svůj závazek. Proto se rozhodl spojit síly s nejlepšími vědci světa, aby jim pomohl posunout výzkum dále a vytvořit tak pracovní prostory, které budou motivovat uživatele k vysokým pracovním výkonům.

Jako zakládající člen bude mít společnost HB Reavis přístup k výzkumům laboratoře a výsledkům měření v oblasti úrovně CO2, vystavení světlu, hluku a vlivu dalších rušivých prvků působících na zaměstnance. Tato zjištění pak společnost HB Reavis vyzkouší ve svých vlastních kancelářích v Evropě.

Jakmile HB Reavis otestuje poznatky laboratoře Well Living Lab ve svých vlastních provozních prostorách, bude je zavádět i do svých budoucích projektů a šířit je také prostřednictvím co-workingové platformy HubHub a poradenské služby Origameo.

„Těší nás, že se HB Reavis připojil k naší alianci a snaze zlepšovat interiérové prostory tak, aby lidem přinášely kvalitnější život,“ uvedl Brent Bauer, ředitel Well Living Lab a vedoucí oddělení Integrační a komplementární medicíny na Mayo Clinic. „Díky naší spolupráci můžeme společně zavádět inovace a využít vědecky podložené znalosti ke zlepšení vlivu staveb na lidské zdraví a pocit pohody.“

HB Reavis je dlouhodobě průkopníkem staveb splňující podmínky certifikace WELL Building Standard ve střední a východní Evropě. Do dnešního dne se společnosti v tomto směru podařilo úspěšně zaregistrovat devět budov a dva interiéry. Kromě toho aktuálně probíhá u 20 projektů HB Reavis certifikace BREEAM. Tyto standardy jsou hluboce zakořeněné v developerském procesu a podtrhují odhodlání společnosti HB Reavis stavět udržitelným způsobem a přinášet do životů lidí pozoruhodné prožitky prostřednictvím realitních řešení.

Zdroj/foto: HB Reavis Group CZ, s.r.o. ( Well Living Lab)

Related Posts