14 dubna, 2024
Zajímavosti ze společnosti

Kurz Úvod do managementu obchodních center na FMV VŠE bude pokračovat, fakulta na něm spolupracuje s CPI Property Group

Na FMV VŠE bude i v tomto akademickém roce pokračovat mimosemestrální kurz Úvod do managementu obchodních center. Ve spolupráci s fakultou jej organizuje realitní skupina CPI Property Group, která je v tuzemsku největším vlastníkem nákupních center. Předmět je první a zatím jedinou možností akademického vzdělání v oblasti komerčního real estate v České republice.

Premiéru měl Intenzivní studijní kurz v letním semestru předchozího akademického roku a dočkal se velkého nadšení ze strany studentů. „Nejlepší bylo, že vyučující kurzu jsou opravdoví odborníci z praxe a znají tak problematiku z každodenního pohledu,“ uvedl k programu jeden z jeho studentů. „Bylo skvělé, že kurz učili manažeři, byl to opravdu velmi užitečný prakticky orientovaný předmět,“ dodal další.

Kurz je zaměřený na praktickou výuku správy a zajišťování efektivního chodu komerčních nemovitostí, zejména obchodních center. „To, že jsou vyučující odborníci z praxe, chápeme jako velkou výhodu pro studenty. Potvrdilo to i první uvedení kurzu, který měl nadprůměrně pozitivní zpětnou vazbu. Jsme jen rádi, když můžeme spolupracovat na podobných projektech,“ říká Ing. Radek Čajka, Ph.D., proděkan pro zahraniční vztahy a PR z Fakulty mezinárodních vztahů VŠE.

Fakulta mezinárodních vztahů VŠE v Praze ve spolupráci s CPI Property Group spouští jako první v ČR kurz managementu obchodních center

Mezi vyučujícími se i tento semestr objeví například Mgr. Petr Brabec, který je v CPI Property Group zodpovědný za správu a rozvoj portfolia nákupních center. Dalšími přednášejícími budou i Ing. arch. Ondřej Šohaj, jehož náplní práce je rozvoj designu a konceptů center, a Ondřej Křivanec, zastřešující provoz vybraných obchodních center CPI Property Group. „Některé kapitoly opět oživíme návštěvou a diskuzí se zakladateli vybraných českých maloobchodních konceptů. To studentům umožní komplexní vhled do problematiky,“ doplňuje Gabriela Škodáčková, autorka a koordinátorka projektu.

Celodenní výuka v anglickém jazyce bude probíhat od 18. do 21. listopadu v prostorách VŠE na Žižkově.

Zdroj/foto: CPI Services, a.s./Titulní foto – Obchodní centrum Futurum Hradec Králové

Related Posts