5 února, 2023
Zajímavosti ze společnosti

Peter Wojtusiak se stal novým výkonným ředitelem APS Real Estate

Peter Wojtusiak se stal novým výkonným ředitelem společnosti APS Real Estate, která působí v rámci východní a střední Evropy a je součástí APS Holding. Bude mít na starosti realizaci a průběh investičních realitních transakcí a bude dohlížet na chod dvou divizí — Casazela, která se specializuje na správu realitního portfolia pro banky a instituce a v současné době spravuje nemovitosti v celkové hodnotě 150 milionů eur; a Syndre, která poskytuje širokou škálu služeb v oceňování nemovitostí soukromým klientům i institucím, bankám a jiným finančním subjektům.

Peter má dvacet let zkušeností v designu, stavebnictví a investování do nemovitostí. Během této doby si vytvořil ucelený přehled v tomto odvětví a získal cenné znalosti z oblasti nemovitostí v rezidenčním, retailovém, kancelářském i průmyslovém sektoru. Peter před svým příchodem do APS působil jako Associate Director Capital Markets v CBRE, kde zajistil value-add a core prime asset transakce v hodnotě přes 600 milionů eur. Studoval architekturu na univerzitě v australském Adelaide a je držitelem titulu MBA v oblasti nemovitostí a stavebního dozoru z UCEM ve Velké Británii.

Martin Machoň, výkonný ředitel a majitel APS Holding, říká: „Několika úspěšnými akvizicemi v oblasti realit jsme si ověřili, že vybudování silné realitní divize zaměřené na rezidenční, kancelářský a retailový sektor je dalším logickým krokem v rámci rozvoje skupiny APS.  Peter je pro nás strategickou posilou, která nám pomůže s expanzí a vybudováním sítě zastoupení po celé střední a východní Evropě.“

Peter Wojtusiak, výkonný ředitel APS Real Estate, dále dodává: „V rámci APS Real Estate bych chtěl především reagovat na současné realitní trendy. V rezidenčním sektoru se zaměříme na přeměnu existujících kancelářských budov typu B na rezidenční budovy. Většina těchto budov bylo totiž původně, před jejich rekonstrukcí na kanceláře, rezidenčních. Vracíme jim tedy jejich původní účel. Zatímco tradiční retailový sektor nyní obecně ve střední Evropě i dalších částech kontinentu zažívá nelehké období, především kvůli exponenciálnímu nárůstu e-commerce, věříme, že retailové parky jsou odolnější formou retailu, a to hlavně v menších regionálních městech střední Evropy.“

O APS Real Estate

APS Real Estate je mezinárodní společnost investující do nemovitostí a zabývající se správou majetku. Společnost vznikla v roce 2004 a identifikuje, investuje a spravuje nemovitostní majetek, který má potenciál vytvářet nadstandardní hodnoty pro investory. Vedle investičních operací spravuje nemovitostní aktiva prostřednictvím poboček sídlících v každé zemi, kde působí. APS Real Estate aktuálně sídlí v České republice, Maďarsku, Rumunsku, Srbsku a Chorvatsku a je aktivní také v Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Černé Hoře, Polsku a na Slovensku. Investiční strategií APS Real Estate je zaměřovat se společně s partnerskými investory na investice do kancelářského, rezidenčního a retailového  sektoru (především do retailových parků).

O APS Holding

APS je společností specializující se na správu, inkaso, investice a management pohledávek po splatnosti a realitních portfolií ve střední, jižní a jihovýchodní Evropě. Společnost zaměstnává zhruba 1000 profesionálů v sedmnácti zemích. APS byla založena v roce 2004 a její centrála sídlí v Praze.

Zdroj/foto: APS Management Services s.r.o.

Related Posts