5 února, 2023
Administrativní centra a kanceláře

Největší letošní kancelářská transakce v Česku. HB Reavis prodal Metronom Business Center za 2,3 miliardy korun

Mezinárodní developerská společnost HB Reavis oznámila v polovině června významný realitní obchod. Kancelářskou budovu Metronom Business Center v pražských Butovicích prodala za 2,3 miliardy korun ČS nemovitostnímu fondu, který obhospodařuje REICO investiční společnost České spořitelny. Prodej Metronomu je dosud největší domácí kancelářskou transakcí tohoto roku.

Metronom Business Center dokončil HB Reavis v roce 2015. Jde o moderní desetipatrovou kancelářskou budovu s téměř 34 000 m2. Metronom se nachází u stanice metra Nové Butovice a tvoří jej tři propojené budovy, které v horních patrech doplňují terasy. Je držitelem certifikátu BREEAM Excellent, disponuje třemi podzemními podlažími pro parkování aut a jízdních kol, k dispozici je i nabíjecí stanice pro elektromobily. Díky jeho výstavbě došlo k výrazné proměně do té doby zanedbaného okolí stanice metra, kterou nyní obklopuje parková a relaxační zóna s udržovanou zelení.

Většinovým nájemcem budovy je německý softwarový gigant SAP, pro nějž je to zároveň hlavní sídlo v České republice. Jejich kanceláře se navíc pyšní neotřelým designem, který si letos vysloužil i ocenění v rámci soutěže Zasedačka roku. Dalšími významnými nájemci jsou společnosti BMW a AbbVie.

„Komerční úspěch Metronomu jednoznačně potvrzuje, že naše kancelářské prostory, které navrhujeme a stavíme pro lidi, kterým budou sloužit, jsou přesně tím, co hledají klienti i investoři,“ uvedl Petr Herman, ředitel HB Reavis v České republice.

Zdroj/foto: HB Reavis Group CZ, s.r.o.

Related Posts