14 dubna, 2024
Architektura a design

Vakuové izolační sklo od společnosti Guardian Glass otevírá nové možnosti

Společnost Guardian Glass vyvinula inovativní technologii, která mění způsob, jakým se vyrábí vysoce výkonná zasklení, a která už dnes plní budoucí požadavky na zvýšení energetické účinnosti.  Tato technologie se již prokázala jako úspěšná na poli komerčního chlazení, ale její využití expanduje napříč mnohými odvětvími.

Guardian Vacuum IG™ je izolační sklo sestávající ze dvou vzduchotěsně uzavřených tabulí. V prostoru mezi dvěma tepelně tvrzenými skly se vytvoří vakuum. Vzdálenost skel je vymezena rastrem miniaturních distančních prvků. Vakuum eliminuje jakékoliv plnění plynem a s ním spojené ztráty z vedení a proudění tepla jeho prostřednictvím, čímž přispívá k citelnému snížení tepelných ztrát izolačního skla.

V porovnání s běžnými izolačními trojskly* je sklo Guardian Vacuum IG tenčí a lehčí, má lepší tepelně izolační vlastnosti, vyšší světelnou propustnost a nižší odrazivost. Tepelně izolační vlastnosti skla Guardian Vacuum IG se nemění a zůstávají stejné při různých úhlech instalace (od vertikální k horizontální poloze).

Navíc je sklo Guardian Vacuum IG tepelně tvrzené, a tedy vhodné k použití i tam, kde musí být splněny příslušné bezpečnostní standardy.

Úspěch v chlazení

Technologie Guardian Vacuum IG byla poprvé použita u dveří chladících boxů a vitrín v maloobchodě, kam přinesla optimální nákupní komfort díky ničím neomezovanému průhledu na vystavené chlazené zboží.

Greg Kemenah, ředitel Guardian Vacuum IG, to komentuje: „Řešení Guardian Vacuum IG od společnosti Guardian je přelomovou inovací v oblasti skla.“ Vakuová izolační skla s nízkoemisivními povlaky mohou dosáhnout tepelně izolačního výkonu R-12 –  ekvivalentní hodnota Ug je 0,47 W/m2K)** při celkové tloušťce izolačního skla pouze 8,3 mm. Výsledkem je o 75 % tenčí a o 33 % lehčí izolační sklo, porovnáváno s nízkoemisivním tepelně izolačním trojsklem*.

S neustále se zpřísňujícími stavebními předpisy umožňuje sklo Guardian Vacuum IG nespočetně možností dalšího využití, obzvlášť v oknech. Ve Spojených státech je nyní Guardian Vacuum IG k dispozici jak pro použití v nových výstavbách, tak pro rekonstrukce stávajících oken.

Poznámka

* Standardní izolační trojskla používaná v chladících boxech mají skladbu: 4 mm plavené sklo – dist. rámeček 12 mm, plnění argon 90 % – 4 mm nízkoemisivní sklo low-E (povlak na pozici #3) – dist. rámeček 12 mm, plnění argon 90 % – 4 mm nízkoemisivní sklo low-E (povlak na pozici #5).
** Hodnoty R a Ug podle organizace NFRC 2010.

Zdroj/foto: PressReleaseFinder/Bartosz Makowski

Related Posts