15 dubna, 2024
Investice a rozvoj

CPI Hotels koupila od městské firmy Veletrhy Brno hotel Holiday INN v Brně

Čtyřhvězdičkový hotel, který je v těsném sousedství brněnského výstaviště, je nově ve vlastnictví skupiny CPI Hotels, jedné z největších hotelových skupin v České republice. Holiday Inn se stal vůbec prvním brněnským hotelem v jejím portfoliu.

„Plány vstoupit na brněnský trh jsme představili již začátkem roku 2018, kdy jsme oznámili stavbu nového Clarion hotelu,“ říká Jan Kratina, generální ředitel a předseda představenstva CPI Hotels a pokračuje: „Příležitost koupit hotel Holiday Inn tak byla v souladu s naší strategií a jsme rádi, že se nám podařilo se dohodnout. Spolu s chystaným hotelem u vlakového nádraží významně posílí naše portfolio kongresových hotelů.“

Hotel Holiday INN v Brně – Lobby Bar

Kongresové hotely tvoří nejvýznamnější součást portfolia CPI Hotels, v ČR fungují především pod značkou Clarion. „Kongresová turistika je čím dál oblíbenější, ale i náročnější, v České republice je patrná poptávka po velkých sálech. Hotel Holiday Inn Brno tyto prostory i skvělé zázemí nabízí,“ vysvětluje Jan Kratina a dodává: „Poloha v blízkosti výstaviště navíc skýtá také spoustu dalších možností.“

„Hotel pod managementem CPI Hotels bude fungovat nadále jako komplementární služba pro účastníky veletrhů, firemních akcí a kongresů pořádaných na brněnském výstavišti,“ uvedl Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhů Brno. Hotel je napojen na kongresové haly E a B brněnského výstaviště, které hostí kongresy a firemní akce v rozsahu až 3 500 účastníků.

Hotel Holiday INN v Brně – Hotelová hala

Finanční prostředky z transakce využijí Veletrhy Brno, a.s. na výstavbu nového pavilonu D. „Rozhodnutí o prodeji padlo v souvislosti se záměrem výstavby nové výstavní haly, která prostorově naváže na pavilon C a vytvoří další moderní pavilon. Chceme tímto podpořit hlavní oblast našeho podnikání, kterou je organizace veletrhů a dalších akcí,“ uvedl dále Jiří Kuliš.

Holiday Inn Brno je luxusní hotel v těsném sousedství výstaviště. Hotelový komplex poskytuje vysoký standard ubytování ve 200 dvoulůžkových pokojích, kongresový sál a školící konferenční prostory pro až 600 osob. Součástí jsou i prostory pro relaxaci a wellness a restaurace.

Zdroj/foto: CPI Property Group/IHG HOTELS LIMITED BRNO INN, a.s.

Related Posts