14 dubna, 2024
Investice a rozvoj

Hypoteční banka opět potvrzuje roli jedničky na českém hypotečním trhu

Hypoteční banka dosáhla v roce 2018 nejvyššího podílu uzavřených hypoték na českém trhu. Její služby v minulém roce využilo 26,6 % všech žadatelů o hypotéky. To vyplývá z údajů zveřejněných Ministerstvem pro místní rozvoj. Hypoteční banka, člen skupiny ČSOB, která koncem minulého roku překročila historickou hranici 300 miliard korun v celkovém objemu hypotečního portfolia, tak nadále potvrzuje svou roli lídra na trhu.

Nejvyššího podílu dosáhla Hypoteční banka ve čtvrtém čtvrtletí, kdy ovládla 27,6 % trhu. Zaznamenala tak meziroční nárůst o 0,7 %. Jedničkou na trhu se navíc v minulém roce stala hned v 10 krajích ČR. Největšího podílu dosáhla na Královéhradecku, kde pomohla více než 41 % žadatelů o vlastní bydlení. Vysoké tržní podíly si dlouhodobě udržuje také na Českobudějovicku, Ústecku nebo Karlovarsku. „Rekordní objem portfolia i opakovaně nejvyšší podíly na trhu v době, kdy docházelo k výrazné regulaci hypotečního trhu ze strany ČNB, dokazují, že jsme pro zákazníky důvěryhodným partnerem v cestě za vlastním bydlením“, říká Jiří Feix, generální ředitel a předseda představenstva Hypoteční banky.

Průměrný úvěr v České republice v roce 2018 zaznamenal růst o 8,4 %. Zatímco na konci roku 2017 průměr činil 2,09 mil Kč., ve čtvrtém kvartálu 2018 se vyšplhal na 2,27 mil Kč. Hypoteční banka za stejné období zaznamenala ještě vyšší nárůst, celkově o 9 %. Průměrný úvěr klientů Hypoteční banky tak na konci roku 2018 dosáhl hodnoty 2,32 mil Kč.

 „Našim klientům nasloucháme a snažíme se jim nabízet služby, které celý proces získání hypotéky zjednoduší a zrychlí. Rychlost vyřízení úvěru a odbornost našich bankéřů jsou jedněmi z atributů, které naši zákazníci nejvíce oceňují. Výbornou zpětnou vazbu vnímáme i u Hypoteční zóny, která umožňuje sledovat a také spravovat celý proces on-line. Nyní ji využívá téměř 80 % nových klientů. Snažíme se, aby byla celá služba ještě intuitivnější a naši zákazníci mohli procesem sjednávání a splácení hypotéky projít bez jakýchkoliv zádrhelů,“ dodává Jiří Feix.

Hypoteční banka, člen skupiny ČSOB, která je největším poskytovatelem úvěrů na bydlení, tak obhájila pozici jedničky na českém trhu, kterému vládne již 11 let. Pro nové klienty si jako poděkování připravila dárek v podobě snížené úrokové sazby. Protože nyní potvrdila prvenství také v podílu uzavřených hypoték za rok 2018, rozhodla se akci v rámci svých oslav prodloužit. Po dobu dalších 11 pracovních dní (od 28. ledna) tak mají zájemci možnost získat hypotéku se sníženou sazbou o 0,11 %.

Zdroj/foto: Hypoteční banka, a.s./Ilustrativní foto (www.pexels.com)

Related Posts