5 února, 2023
Investice a rozvoj

Panattoni Europe vidí v brownfieldech příležitost k rozvoji

Zelených luk ubývá, poptávka po průmyslových prostorách vysoce převyšuje nabídku, a proto sází stavitel průmyslových zón Panattoni Europe i v České republice na brownfieldy. Zaznělo to na premiérové konferenci Brownfieldy, která se uskutečnila ve čtvrtek 10. května 2018 v prostorách Pragovky v pražských Vysočanech. Akci zorganizovala agentura CzechInvest ve spolupráci s Asociací developerů. Společnost Panattoni Europe byla hlavním partnerem.

„Průmyslových zón roste čím dál tím méně na zelené louce a díky tomu stoupá význam areálů, které už dosloužily. Byl bych rád, kdyby obce neviděly v brownfieldech mrtvé prostory, ale příležitost k rozvoji. Staré kasárny, zavřené továrny, bývalá zemědělská družstva či někdejší letiště – tomu všemu už dnes umíme vdechnout nový život a vytvořit něco, co by jinde vzniknout nemohlo. Pro nás jako stavitele průmyslových zón je klíčový potenciál dobré dopravní infrastruktury a dostupnosti kvalifikované pracovní síly. Pokud jsou splněny tyto dva předpoklady, určitě stojí za to uvažovat o revitalizaci na průmyslový park,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Program byl rozdělen do čtyř diskuzních bloků. Kromě sdílení dobré praxe a ukázky již revitalizovaných brownfieldů se konference zaměřila na financování a možné překážky při revitalizaci těchto lokalit jak pro soukromý, tak pro veřejný sektor.

Společnost Panattoni Europe se vloni stala největším industriálním developerem v Evropě podle objemu nové výstavby. Na loňský rok ve znamení expanzí a relokací se letos rozhodla navázat právě odvážnou koncepcí založenou na revitalizaci brownfieldů a udržitelném rozvoji.

Zdroj/foto: Panattoni Czech Republic Development s.r.o./Premiérová konference Brownfieldy – Panattoni Europe

Related Posts