26 dubna, 2024
Průmysl a logistika

Co je uvnitř, to se počítá – design logistických nemovitostí, který vedle funkčnosti myslí i na člověka

Byl vytvořen nový standard certifikace pro logistické nemovitosti – WELL Certified™ Gold. A naše budova 5 v nizozemském Tilburgu se stala prvním skladem na světě, který právě ocenění WELL na úrovni GOLD získal. Navíc je jednou z pouze dvou logistických budov, které dosud certifikaci WELL obdržely.

Zatímco se většina hodnotících systémů u budov zaměřuje čistě na jejich environmentální stránku, standardy certifikace WELL Building se orientují na sociální udržitelnost prostřednictvím designu a správy budovy. To vše s cílem zajistit zdraví, pohodlí a kvalitu života v pracovním prostředí. Jinými slovy, od počátku výstavby je brán ohled na uživatele budovy, kteří se staví do středu uvažování o designu průmyslových nemovitostí.

Víc než jen čtyři stěny a střecha

Tilburg DC5 je významná budova o celkové rozloze 25 800 metrů čtverečních postavená na míru pro našeho dlouhodobého mezinárodního zákazníka společnost Pantos Logistics. Interiér i exteriér budovy vznikly jako jediný celek se společnými prostory a sdíleným vybavením pro všechny zaměstnance. Každá komponenta návrhu budovy prošla důkladným hodnocením výkonnosti. Díky tomu je certifikace Mezinárodního institutu Well Building (IWBI) skutečnou pečetí kvality.

Prologis na pilotním projektu s IWBI velice úzce spolupracoval, aby mohla být definována zásadní hodnotící kritéria pro průmyslové nemovitosti. Certifikace na úrovni GOLD je získána za předpokladu splnění všech prerekvizit dosažení úrovně WELL a tehdy, pokud alespoň 40 % prvků budovy sloužících k optimalizaci jejího prostředí vyhoví stanoveným požadavkům. Zároveň jsme se stali součástí WELL Portfolio IWBI za účelem integrace principů WELL do našich logistických nemovitostí, což je dalším dokladem našeho vedoucího postavení na poli iniciativ ve prospěch životního prostředí a firemní kultury založené na společenské odpovědnosti.

Prologis Park Tilburg DC5

Přidaná hodnota pro zákazníky

Zohlednění zdraví a pohodlí uživatelů v designu budovy je reflexí našeho dlouhodobého inovativního zaměření na udržitelnost a toho, jak ji plně integrujeme do naší prozákaznicky orientované obchodní strategie. Vytvořením vyrovnaného a zdravého pracovního prostředí jsme schopni poskytovat unikátní přidanou hodnotu nejdůležitějšímu zdroji našich zákazníků – jejich zaměstnancům.

Nejnovější studie našeho výzkumného oddělení Prologis Research na téma strategií k udržení pracovní síly zařadil dostupnost pracovní síly mezi faktory, jež našim zákazníkům působí největší obavy.  Jednou z výhod velikosti našeho globálního portfolia je možnost testovat nápady a rozvíjet nové způsoby myšlení. Soustředíme se na eliminaci „bolestivých míst“ podnikání našich zákazníků a neustále vytváříme smysluplné iniciativy, jako je právě zlepšení zdraví a pohodlí zaměstnanců tak, abychom udrželi zákazníky o krok před budoucností.

Pilotní projekty, jako je nastavení standardů WELL pro logistické nemovitosti, jsou dalším krokem k výstavbě skladů budoucnosti. Tilburg DC5 opět posunul možnosti udržitelné výstavby nejen zaměřením na environmentální dopady, ale také vytvořením vodítek k hodnocení jejích sociálních aspektů.

Zdroj/foto: BEST Mediální společnost, s.r.o./Prologis, Inc.

Related Posts