26 dubna, 2024
Průmysl a logistika

HB Reavis prodal svůj poslední logistický projekt v České republice

Mezinárodní developerská společnost HB Reavis prodala Multimodální logistické centrum Lovosice společnosti P3 Logistic Parks. Jedná se o poslední logistický projekt HB Reavis od roku 2016, kdy skupina odprodala portfolio 4 logistických center v České republice a na Slovensku.

Společnost P3 odkoupila Multimodální logistické centrum Lovosice od HB Reavis za přibližně 33 milionů eur. Jeho kapacita je nyní plně obsazená stávajícím, dlouhodobým nájemcem, který má na rozloze 43 500 m² kompletní zázemí, včetně kanceláří.

Central Group: Trh bude letos stagnovat

„Od samého počátku byl pro nás projekt zajímavý především díky atraktivní poloze v rámci Ústeckého kraje a skvělou dopravní dostupností“, komentuje koupi Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku„Centrum leží nedaleko mezinárodního terminálu kontejnerové dopravy, na který je přímo napojen železniční vlečkou, v blízkosti velkých německých průmyslových zón.“

Prodej proběhl formou tendru, při kterém developerovi asistovala společnost JLL. 

„Tendr potvrdil atraktivitu našeho projektu a stejně tak i samotné lokality. V nejužším výběru jsme se rozhodovali mezi několika konkurenčními nabídkami,“ říká Marian Herman, finanční ředitel HB Reavis Group„Zároveň mě těší, že jsme uzavřeli smlouvu právě s P3 Logistic Parks – ta totiž ve výběrovém řízení uspěla nejen díky atraktivitě své nabídky, ale i díky reputaci samotné společnosti.“

Prodejem centra ukončil HB Reavis svoji aktivitu v tomto segmentu nemovitostí a nadále v souladu s dlouhodobou strategií skupiny bude zaměřovat své developerské aktivity výlučně na kancelářské a maloobchodní projekty.

O společnosti P3 LOGISTIC PARKS

P3 je dlouhodobý vlastník a developer průmyslových nemovitostí v Evropě, ve 100% vlastnictví GIC, singapurského státního investičního fondu. Zaměřujeme se na to, abychom našim zákazníkům poskytovali prvotřídní služby v klíčových lokalitách napříč Evropou. A protože nám záleží na zákaznících a komunitách v okolí našich parků, stavíme sklady šetrné k životnímu prostředí splňující nejvyšší mezinárodní standardy.

HB Reavis

HB Reavis je mezinárodní developerská společnost patřící slovenskému miliardáři Ivanu Chrenkovi. Firma působí na Slovensku, v České republice, Polsku, Maďarsku, Německu, Turecku a Velké Británii. Oficiální sídlo firmy je pak v Lucembursku. Firma vznikla v 90. letech. Vedle výstavby objektů firma své stavby dále i spravuje.

Mezi projekt HB Reavis patří výstavba kancelářské budovy Varso Place ve Varšavě, revitalizace bratislavské čtvrti Nivy, kancelářský projekt One Waterloo v Londýně, podobný projekt Agora v Budapešti. Diskusi vyvolává projekt s názvem Vinohradská, ve kterém jde o demolici komplexu budov známých pod označením Transgas, proti které se staví část veřejnosti. Developer zde hodlá vystavět nové kancelářské budovy. (Zdroj: www.wikipedie.cz)

Zdroj/foto: HB Reavis Group CZ, s.r.o.

Related Posts