5 února, 2023
Rezidenční bydlení a hotely

Představujeme developerský projekt společnosti SKANSKA: Rezidence Čertův vršek

Rezidence Čertův vršek je exkluzivním komorním projektem vyrůstajícím na jednom z libeňských kopců. V tomto jedinečném projektu vznikne pouze 39 nových domovů s převahou velkých, vícepokojových bytů. Také proto je Rezidence Čertův vršek ideální volbou pro rodiny i všechny, kdo mají rádi svůj prostor s dotekem luxusu.

V osobité čtvrti s historickou stopou tak vznikne uzavřený areál, většinou jen se dvěma byty na každém patře, a vytvoří tak svým obyvatelům jedinečnou atmosféru pohody a bezpečí. 

Architektonicky je projekt členěn do šesti sekcí, které mají tři až čtyři nadzemní patra. Jednotlivé sekce jsou rozmístěny do dvou téměř rovnoběžných linií, které mezi sebou svírají uličku ústící do společné relaxační zahrádky. Místnostem pak navíc dodají výjimečnou atmosféru také okna se sníženým parapetem. Ta přinášejí do interiéru dostatek denního světla, externí stínění přitom pomáhá udržet uvnitř bytu příjemnou teplotu. Dalšími benefity je sprcha pro mytí kol, kočárků či sprchování psů a kolárna s kočárkárnou.

Developer myslí i na životní prostředí. Proto je v tomto projektu instalován systém pro využívání dešťových a šedých vod, k ohřevu teplé užitkové vody slouží solární panely umístěné na střeše jedné ze sekcí. Na ostatních střechách je vysazena extenzivní zeleň a díky důkladnému zateplení obálky budovy a kvalitním oknům s trojskly dosahuje projekt nízkoenergetického standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná. Projekt je navíc připraven dle mezinárodní metodiky BREEAM, která hodnotí vliv projektu na životní prostředí a jeho celkovou udržitelnost a cílí se u něj na certifikaci BREEAM Very Good.

Informace v kostce:

Počet bytů: 39
Dispozice: od 1+kk po 5+kk, o rozloze od 45,7 m² do 171,7 m²
Energetická náročnost: průkaz energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná
Další benefity: solární panely pro ohřev TUV, systém hospodaření s šedými a dešťovými vodami, rekuperace, okna s nízkým parapetem, externí stínění, sprcha pro mytí kol, kočárků či sprchování psů, kolárna s kočárkárnou

Zdroj/foto: Skanska a.s.

Related Posts