5 února, 2023
Obchodní centra a retail

Obchodní centrum Čestlice mění majitele, hypermarket Albert zůstává klíčovým lákadlem pro zákazníky

Společnost Albert Česká republika, s.r.o., prodala Obchodní centrum Čestlice společnosti HSTN Holding, s.r.o. Hypermarket Albert, který prošel vloni celkovou rekonstrukcí a nyní se těší ještě větší popularitě, zůstává nadále pro zákazníky otevřený. Prodej zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield, s.r.o.

Největší prodejnou v centru je zrekonstruovaný a v roce 2018 znovuotevřený hypermarket Albert, který zde coby nájemce bude působit i nadále. Dalšími klíčovými nájemci jsou např. Sportisimo, Mountfield, Pepco, Teta drogerie, CCC či OKAY Elektro. Ze sektoru food & beverage lze jmenovat řetězec KFC a kavárnu Costa Coffee, do budoucna bude tento sektor významně rozšířen. Bohatá je i nabídka služeb, se značkami jako BENU Lékárna a O2.

Obchodní centra ve Vyškově a Uherském Hradišti mění majitele

„Hlavním posláním Albertu je být nejlepší prodejnou potravin v každém městě a bude chtít nabídnout svým zákazníkům nejlepší sortiment čerstvých potravin. Prodejem Obchodního centra Čestlice Albert dokončujeme několikaletou revitalizaci tohoto projektu, kterou už zákazníci vnímají a oceňují  prostřednictvím celkové modernizace a rekonstrukce nákupního centra a zejména prodejny Albert, které proběhly v posledních třech letech. Tímto prodejem a volbou partnera HSTN Albert zajistí další rozvoj projektu v této velmi silné lokalitě,“ uvádí Mateusz Hilgert, vice prezident Real Estate and Supply Chain Albert ČR.

HSTN Holding je soukromou investiční platformou založenou v roce 2017 zakladateli skupiny Sportisimo, největší sítě se sportovním zbožím ve střední Evropě.

Atraktivní obchodní centrum

Pro HSTN Holding se jedná o klíčovou akvizici doplňující stávající nemovitostní portfolio. Projekt OC Čestlice je atraktivní pro nájemce poměrem mezi dosahovanými tržbami a náklady centra a tím do budoucna odolnější vůči současným výzvám na trhu komerčních retailových nemovitostí,“ komentuje Aleš Navrátil, Investment Director, HSTN.

Michal Soták, partner a vedoucí investičního týmu v České republice ve společnosti Cushman & Wakefield, která při transakci zastupovala prodávajícího, doplňuje: „Prodej OC Čestlice je důkazem odolnosti a hloubky českého realitního kapitálového trhu. Tento fakt potvrzuje i to, že akvizice byla kofinancovaná bankou. Obchodní centra se správným konceptem fungují i přes dopady opatření spojených s koronavirem velmi dobře a jsou stále cílem zájmu zejména lokálních investorů. Na dalších transakcích s jinými klienty v segmentu maloobchodu pracujeme a věříme, že je do konce roku uzavřeme, čímž dále potvrdíme sílu a odolnost českého trhu.“

Společnost Cushman & Wakefield se nově stává správcem OC Čestlice.

O HSTN Holding

HSTN Holding je soukromou investiční platformou založenou v roce 2017 zakladateli skupiny Sportisimo, největší sítě se sportovním zbožím ve střední Evropě, pány Ing. Do Hong Sonem a Ing. Thai Ngoc Nguyenem.

Obchodní centrum Rotunda

Holding vyhledává a realizuje investice do komerčních realitních projektů od fáze developmentu po nákup nově dokončených či již existujících nemovitostních projektů primárně v České a Slovenské republice. Dále se zaměřuje na odvětví retailu a spotřebního zboží (velkoobchod, maloobchod, import & export zboží).

Zdroj/foto: Cushman & Wakefield, s.r.o., HSTN Holding/www.occestlice.cz, HSTN Holding

Related Posts