5 února, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

DACHSER investuje do lokací v Karlsruhe

Dachser rozšiřuje své prostory v německém Karlsruhe, přidává speciálně upravený sklad pro bezpečné skladování nebezpečných materiálů. Dachser investuje více než 20 milionů eur do expanze svého současného logistického centra v Malsch, blízko Karlsruhe. Konstrukční práce na nových skladovacích prostorách s velikostí 21 800 metrů čtverečních a 43 000 míst pro palety jsou v plném proudu. Speciálně vybavené prostory jsou navrženy tak, aby umožnily bezpečné uskladnění chemických produktů a nebezpečného materiálu jako jsou barvy, nátěry či lepidla. Zařízení bude v provozu od prvního čtvrtletí 2019.

Malsch v Německu byl sídlem Dachser Logistikzentrum Karlsruhe GmbH & Co. KG od roku 2012. Rozhodnutí rozšířit logistické centrum bylo odpovědí na rostoucí poptávku od společností chemického průmyslu. „Baden-Württemberg je jedním z pěti nejdůležitějších regionů pro chemický průmysl a zisky z něj plynoucí. Proto je zde i značný poptávka po logistických společnostech, které dokáží být spolehlivým partnerem při přepravě, právě tak jako i při poskytování bezpečného uskladnění chemických produktů a materiálů, „vysvětluje Bernd Großmann, generální manažer pobočky v Malsch.

Malch se vyprofiloval jako hlavní místo pro Dachser díky své ideální poloze vzhledem k Francii – což je destinace číslo jedna pro německý export chemikálií.

„Dachser uskutečnil množství investic do smluvní logistiky av posledních letech tak vytvořil více než 300 000 nových paletových míst. Nyní nám tato zařízení pro uskladnění nebezpečných materiálů umožňují nabízet silnou síť prostorů pro chemický průmysl v jihovýchodním Německu, a to díky speciálně vybaveným skladem v Karlsruhe, Mannheimu, Überherrn a Ulmu,“ říká Alexander Tonn ředitel European Logistics Germany v Dachser, který je zodpovědný za německý business Dachser v oblasti dopravy a uskladnění průmyslového zboží.

Bezpečnost je hlavní prioritou

Dachser má bohaté zkušenosti se zacházením s nebezpečnými materiály a je spolehlivým partnerem pro chemický průmysl, který podléhá nejvyšším bezpečnostním normám. Nové skladovací kapacity budou rozděleny do devíti sekcí, které budou odděleny protipožárními dveřmi. Každá sekce bude mít vlastní automatický hasicí systém se stropními sprinklery a zároveň sprinklery na policích. Součástí systému bude také varovný systém na odvod plynu, jakož i hasicí systém s pěnovými aditivy. Podlaha jednotlivých sekcí bude pokryta speciálními těsnicími fóliemi a bude umístěna níže, aby v případě požáru zadržovala vodu.

Společnost Dachser je od roku 2009 spolupracujícím partnerem Svazu německého chemického průmyslu (Verband der Chemischen Industrie VCI) s tím, že zajišťuje dopravu a skladování chemických produktů na takové úrovni bezpečnostních standardů, které dokonce přesahují zákonné požadavky. Například, společnost má centrální tým pro řízení nebezpečného zboží a 197 úředníků, kteří mají na starosti nebezpečné produkty přímo v regionech. Dodavatel logistických služeb navíc nabízí řešení přímo na míru specifických potřeb chemického průmyslu: Dachser Chem-Logistics.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s./DACHSER SE

Related Posts