13 dubna, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Knight Frank pomáhá Rohlíku s expanzí na evropský trh

Realitně poradenská společnost Knight Frank, která letos slaví 30 let působení na českém trhu, v září rozšířila portfolio služeb o servis spojený se zajištěním pronájmu průmyslových nemovitostí. Oddělení Industrial & Logistics Agency, které vede Markéta Vrbasová, ve spolupráci s pobočkami Knight Frank v Rumunsku a Španělsku a kooperující společností v Itálii zprostředkovalo v těchto zemích pro společnost Rohlík pronájem skladových prostor.

„Jsme hrdí na to, že jsme mohli podpořit Rohlík v jeho evropské expanzi. Naše schopnost poradit si s takovým úkolem potvrzuje sílu a zkušenosti českého týmu Industrial & Logistics, stejně jako důležitost mezinárodní kooperace nejen mezi pobočkami Knight Frank, ale také s dalšími stejně zaměřenými společnostmi v dalších zemích Evropy. Těšíme se na další spolupráci s Rohlíkem, který je fantastickým českým úspěchem,“ říká Markéta Vrbasová, vedoucí oddělení Industrial & Logistics ve společnosti Knight Frank Česká republika.

Developer Crestyl rozšiřuje svou regionální působnost v Polsku

V rámci své pokračující expanze spustí Rohlík v první polovině roku 2022 v Itálii a Rumunsku své online služby rozvozu potravin pod novou značkou Sezamo. Od jara 2022 bude mít v Miláně a Bukurešti poprvé přístup k zákaznickým službám skupiny Rohlík téměř 2,5 milionu domácností, přičemž Itálie bude po Německu jejím druhým největším trhem. Následovat bude spuštění služby Sezamo také ve Španělsku a to ve 2. polovině roku 2022.

V Rumunsku si Rohlík v areálu CTParku v Bukurešti nechal na míru postavit objekt rozloze 10 000 m2. Jak uvádí Roxana Bencze, provozní ředitelka Knight Frank Rumunsko, „jednou z největších výzev v průběhu celé transakce byla organizace prohlídek areálu a města v době pandemie“.

CTPark Bucharest North, výstavba

Pouhých 6 km od centra města Milán si pak Rohlík pronajal objekt o rozloze 5 000 m2. Blízkost centra a milánského východního okruhu činí z této lokality skvělý výchozí bod pro jeho italskou expanzi. Na této transakci spolupracoval česká pobočka Knight Frank s italskou společností GVA Redilco.

„Při hledání vhodných prostor jsme se museli vypořádat se specifickými potřebami Rohlíku. Široká nabídka produktů – od čerstvých, chlazených a mražených potravin, přes drogerii až po květiny, vše pod jednou střechou – vyžaduje individuální skladové i logistické řešení“, dodává Vrbasová.

O společnosti Knight Frank

V letošním roce společnost Knight Frank slaví 125 let od svého založení. Knight Frank & Rutley byl založen v Anglii v roce 1896 jako společnost zabývající se oceňováním a aukcemi. Dnes je Knight Frank považován za silného hráče na poli poradců oblasti komerčních a rezidenčních nemovitostí. Celosvětová síť zahrnuje 488 poboček v 57 zemích napříč 6 kontinenty a více než 20 000 profesionálů.

Za dobu svého působení v České republice – letos je to rovných třicet let – se stal Knight Frank jednou z předních společností v oblastech realitního poradenství, správy nemovitostí, pronájmů kanceláří, oceňování majetku, výzkumu trhu a mezinárodního investičního poradenství. Poskytuje poradenství majitelům a investorům nemovitostí, developerům a korporátním nájemcům.

O společnosti Rohlik Group

Rohlik Group, založená v roce 2014 v České republice, je jednou z předních evropských doručovacích služeb potravin objednaných online. Již je aktivní v České republice (Rohlik.cz), Maďarsku (Kifli.hu), Rakousku (Gurkerl.at) a Německu (Knuspr.de). V roce 2022 spustí své služby v Itálii, Rumunsku a Španělsku pod novou značkou Sezamo.

Společnosti Rohlíku nasazují špičkovou technologii a logistiku k dodání široké škály kvalitních produktů (více než 17 000) a v některých zemích nabízejí 15minutové dodací lhůty s dodáním již do 90 minut od zadání objednávky. Rohlik Group je technologickou společností, která poskytuje vynikající zákaznickou zkušenost a nejčerstvější potraviny od místních farmářů a řemeslníků. Společnost byla financována částkou 290 mil. eur v letošním roce a je zisková, dynamická a rychle roste. Obrat Rohlíku v roce 2020 přesáhl 300 milionů eur. V současnosti má více než 850 000 zákazníků na čtyřech mezinárodních trzích.

Zdroj/foto: Knight Frank/CTP Invest, spol. s r.o. – CTPark Bucharest North

Related Posts