15 července, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Developer Crestyl rozšiřuje svou regionální působnost v Polsku

Klíčový polský rezidenční developer Spravia (dříve Budimex Nieruchomości) vstupuje do nového města – Gdyně. Po jarní akvizici českým Crestylem a investiční skupinou Cornerstone Investment Management tak rozšiřuje svou regionální působnost již na šest velkých polských měst a do druhého města v tzv. Trojměstí na břehu Baltského moře. 

Spravia v přímořské Gdyni postaví projekt Solano, který se skládá ze dvou členitých budov nabízejících 242 bytů všech velikostí a propracovaný veřejný prostor. Ovládnutí developera Spravia v květnu tohoto roku je díky hodnotě transakce ve výši 1,51 miliardy zlotých (přibližně 8,5 miliardy Kč) jedním z největších realitních obchodů ve střední a východní Evropě od vypuknutí koronavirové pandemie. Crestyl díky této akvizici šestkrát zvýšil svůj dosavadní roční objem prodeje rezidenčních nemovitostí.

„Jsme rádi, že se pod naší taktovkou Spravia dále úspěšně rozrůstá. Gdyně je navíc krásné město s jedinečnou architekturou v centru, mořem, skvělými plážemi a přírodou na dosah ruky. Rozšíření aktivit do tohoto města bylo přirozeným krokem, protože Spravia již dlouho působí v Gdaňsku, který je rovněž součástí Trojměstí. Rozvoj další lokality potvrzuje naši pozici klíčového hráče na středoevropském trhu rezidenčních nemovitostí. Náš vstup do zahraničí byl opravdu milníkem v evoluci Crestylu,“ říká Omar Koleilat, generální ředitel společnosti Crestyl.

70 % nájemních bytů v rezidenci Home Barrandov od Zeitgeist Asset Management je již pronajato

První projekt Spravie v dynamickém a rychle se rozvíjejícím přímořském městě Gdyně bude umístěn v blízkosti krajinného parku a v sousedství nových obytných čtvrtí s plnou městskou infrastrukturou, kde je vše nadosah. Projekt s názvem Solano se bude skládat ze dvou členitých budov, které nabídnou celkem 242 bytů všech velikostí, každý s terasou, balkonem, lodžií nebo soukromou zahradu. Architekti do projektu navíc umístili i prostorné mezaninové byty. Samozřejmostí budou podzemní garáže a nabíječky pro elektromobily. Milovníci jízdních kol zase budou mít k dispozici úschovny a stojany na kola. Důraz byl kladen i na veřejný prostor, který zahrnuje místa k odpočinku, relaxaci a hrám.

Rezidenční projekt Solano

Společnost Spravia (dříve Budimex Nieruchomości) je jedním z předních polských rezidenčních developerů. Od svého vzniku v roce 1999 firma postavila více než 18 600 bytových jednotek v pěti velkých polských městech – Varšavě, Krakově, Poznani, Gdaňsku a Vratislavi.

O společnosti CRESTYL

CRESTYL působí na českém realitním trhu již přes dvacet let a patří mezi vedoucí developery s širokým portfoliem rezidenčních a komerčních projektů. V současné době se aktivně věnuje rozvoji více než patnácti lokalit po celé České republice s celkovou investiční hodnotou přesahující 1,2 miliardy EUR. Patří k nim i největší projekt v centru Prahy s názvem Savarin, rostoucí čtvrť DOCK v pražské Libni nebo nově vznikající čtvrť Hagibor u metra Želivského. U všech svých projektů se CRESTYL zaměřuje na kvalitu, design, nadstandardní zpracování, použití prvotřídních materiálů a celkové pohodlí pro jejich obyvatele i návštěvníky.

O Cornerstone Investment Management

Společnost Cornerstone Investment Management, založená Przemysławem Krychem v roce 2001, je přední společností v oblasti správy investic do soukromého kapitálu ve střední a východní Evropě. Díky týmu zkušených profesionálů dosahuje vynikajících výnosů v sektorech, do kterých investuje – podnikový soukromý kapitál, podnikový soukromý dluh a soukromý kapitál v oblasti nemovitostí – tím, že využívá široké know-how, vztahy a dovednosti svého týmu, aby uvolnila potenciál a vytvořila výjimečné investiční příležitosti.

Společnost investovala v různých odvětvích, jako jsou nemovitosti, outsourcing IT, kabeloví operátoři, obnovitelné zdroje energie, zdravotnictví a finanční služby. Firmy Spravia – dříve Budimex Nieruchomości, LUX MED, Avenga, ProService a Griffin jsou ukázkovými příklady, které ilustrují rozmanitost odvětví a sektorů, do nichž společnost Cornerstone Investment Management investovala.

Zdroj/foto: CRESTYL real estate, s.r.o./Rezidenční projekt Solano, vizualizace

Related Posts