27 dubna, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Společnost PAPP ITALIA dokončila integraci do sítě DACHSER

Mezinárodní dodavatel logistických služeb Dachser získal italského poskytovatele logistiky potravin Papp Italia. Pobočka ve Veroně v severní Itálii se po novém nazývá Dachser Italy Food Logistics S.R.L.

Jako významný výrobce a spotřebitel potravin hraje Itálie významnou roli při přepravě zboží po celé Evropě. To vedlo společnost Dachser v roce 2012 k odkoupení 50% podílu v italské dopravní společnosti Papp Italia s následnou dvouletou spoluprací. Dachser zcela převzal společnost v roce 2017. Posledním krokem v integračním procesu byl přechod na systémy Dachser a přejmenování subjektu.

Základem integrace byla přeměna všech logistických procesů a IT systémů do standardů Dachser. Tato fáze byla dokončena v polovině února. Společnost Dachser Italy Food Logistics je nyní plně integrována do sítě všech procesů Dachser. Zákazníci mohou využívat jednotné produktové portfolio vivengo, stejně jako přístup do platformy eLogistics pro nepřetržité sledování zásilek, funkci proaktivního upozorňování na nesrovnalosti při přepravě a možnost přímého řízení objednávek či skladování. Region je také spojen s dalšími 33 zeměmi prostřednictvím European Food Network společnosti Dachser. Každý den je zboží směrován z Verony do evropského hubu pro přepravu potravin ve Frankfurtu nad Mohanem i do dalších terminálů v síti.

Alfred Miller, jednatel firmy Dachser Food Logistics, uvádí: „Se svou strategicky silnou pozicí v severní Itálii je Dachser Italy Food Logistics ideálním výchozím bodem, ze kterého můžeme dále expandovat a dále internacionalizovat naši kontraktní logistiku potravin v Itálii. Díky zavedení standardizovaných procesů můžeme nabídnout evropským výrobcům potravin a maloobchodníkům ještě atraktivnější služby. To posouvá náš import / export na zcela novou úroveň, která dále posiluje evropskou síť potravin. “

Dachser Italy Food Logistics doručuje ze svého hlavního sídla a centrálního terminálu ve Veroně pravidelně každý rok 230 000 tun potravin více než 1 200 (maloobchodním a průmyslovým) příjemcem napříč Itálií. Jde o zásilky čerstvých potravin, zásilky vyžadující kontrolovanou teplotu či zásilky přepravované při běžné teplotě okolí. Zařízení v blízkosti Verony disponuje skladovými prostory o velikosti 17 000 m2 v různých teplotních zónách a 41 nakládacími rampami. O distribuci, skladování a administrativní operace se zde stará přibližně 170 zaměstnanců. V Tarantu (Apulia) má Dachser Italy Food Logistics pobočku, jejímž hlavním úkolem je organizování Celovozová dopravy pro Itálii a pro export.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s./Dachser Slovakia a.s.

Related Posts