23 května, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

V Žilině se otevřelo nové multifunkční sportoviště pro gymnastiku, parkour a plavání dětí

V Žilině se uskutečnilo slavnostní otevření nového multifunkčního zařízení ANTRACIT Spot: parkour, gymnasticko-sportovní centrum Argi Academy. Moderní volnočasové centrum určené pro všechny věkové kategorie vzniklo v atraktivní lokalitě v městské části Žilina, Považský Chlmec. Developerem projektu byla mezinárodní skupina ANTRACIT, která patří do nově založeného holdingu PURPOSIA Group. Generálním dodavatelem stavby byla společnost HSF System SK.

Obyvatelé Žiliny a okolí získali zcela nový multifunkční prostor určený pro rozvoj široké a pestré škály pohybových aktivit (gymnastika, parkour). Výstavba byla zahájena v únoru 2023 a dokončena na začátku ledna 2024.

Zuzana Bajgarová, ředitelka mezinárodní developerské skupiny ANTRACIT pro Českou republiku a Slovensko, zdůraznila: „Jsme rádi, že jsme mohli poskytnout náš projekt místnímu sdružení Argi Academy, pro které jsme objekt připravili na míru tak, aby vznikl jedinečný a udržitelný areál. Věříme, že obyvatelé Žiliny i širokého okolí si v nové sportovní hale dobře zatrénují a budou si moci naplno užívat své oblíbené sportovní aktivity.“

Sportovní akademie o rozloze 1 500 m2 je navržena s ohledem na udržitelnost a životní prostředí. „Celá budova je zařazena do nejvyšší kategorie energetické účinnosti „mimořádně úsporná“. Zatravněná plocha o rozloze 1 000 m2 je bohatě osázena stromy a keři, zatímco samotná hala je pokryta zelenou střechou s rozlohou 1 000 m2,“ dodává Tomáš Kosa, jednatel mezinárodní stavební skupiny HSF System. Areál nabízí celkem 99 parkovacích míst. Poloha centra v Považském Chlmci v Žilině umožňuje snadnou dostupnost na hlavní městské tepny a dálnici D3.

„Toto centrum není jen budova s názvem Argi Academy, je to domov, kde se setkávají vášně a vznikají přátelství, kde se rodí sny a formují budoucí sportovní hvězdy. Je to místo, kde bude vzkvétat radost ze sportování. Jsme tu proto, abychom podpořili každého, kdo se rozhodne udělat krok k lepšímu a aktivnějšímu sportovnímu životu,“ popsal hlavní cíle a zaměření sportovní akademie Martin Argaláš, statutární orgán občanského sdružení Argi Academy.

ANTRACIT Spot Argi Academy, Žilina

ANTRACIT Spot Argi Academy, Žilina

Venkovní a vnitřní zóna pro parkour

V nové budově sportovní akademie je na míru vyrobená gymnastická tělocvična splňující nejvyšší evropské standardy, profesionální boulderingová lezecká stěna s převisy, baletní sál, funkční zóna pro silový a kondiční trénink, bazén pro děti od 5 měsíců, finská sauna, kavárna s dětským koutkem a venkovní terasa. V budoucnu projekt počítá také s vnitřní parkourovou zónou a venkovním parkourovým parkem se zapuštěnými trampolínovými pásy.

Peter Fiabáne, primátor Žiliny, řekl k otevření nového gymnasticko-sportovního centra následující: „Podpora rozvoje pohybových schopností dětí a mládeže je jedním z klíčových pilířů, na které se město Žilina zaměřuje. Je důležitým předpokladem pro to, aby mladá generace získala pozitivní vztah ke sportu a pohybu, který si pak přenese do dospělosti. Proto se osobně z tohoto projektu velmi těším a držím mu palce. Nový multifunkční sportovní areál v Považském Chlmci je dalším významným příspěvkem na sportovní mapě Žiliny.“

O společnosti ANTRACIT

Společnost ANTRACIT je československou developerskou společností zaměřující se na individuální řešení pro své klienty. Do portfolia společnosti patří logistické, výrobní, administrativní a bytové projekty na území České a Slovenské republiky. Pro své koncové klienty, nájemce připravuje developerské lokality na jejich vlastněných územích jakož i možnou spolupráci pro výběr zájmové lokality dle požadavků. V jednotlivých projektech zajišťuje komplexní produkt od návrhu a úpravy využití prostoru, zpracování jednotlivých stupňů projektové dokumentace, vlastní výstavby až po správu a údržbu nemovitostí, které jsou k dispozici formou tří hlavních produktů – pronájem, BTS (built-to-suit) nebo BTO (built-to-own).

Zdroj/foto: Crest Communications a.s.

Related Posts