31 ledna, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

WOOD & Company rozšiřuje portfolio o bratislavské administrativní budovy BBC 1 a BBC 1 Plus

Novým vlastníkem kancelářských budov BBC 1 a BBC 1 Plus v bratislavské centrální byznys zóně se stal realitní fond investiční skupiny WOOD & Company. Administrativní komplex nabízející celkovou pronajímatelnou plochu 25 500 m2 koupil od rakouské realitní skupiny CA Immo. Cena transakce nebyla zveřejněna.

WOOD & Company po uzavření transakce úspěšně pokračuje v rozšiřování svého realitního portfolia na Slovensku i v České republice. Skupina spravuje realitní aktiva prostřednictvím dvou realitních podfondů (Office podfond a Retail podfond), které jsou otevřené kvalifikovaným investorům. BBC 1 a BBC 1 Plus se stávají součástí Office podfondu.

„Touto akvizicí posilujeme naši pozici na trhu kancelářských nemovitostí. Jde o další aktivum, které je součástí bratislavské centrální byznys zóny, kde zároveň vlastníme i administrativní komplex BBC5. Budovy BBC 1 a BBC 1 Plus s certifikátem LEED Gold jsou v současnosti plně flexibilní kancelářské objekty, vhodné pro velké i menší nájemce. Navíc mají velký potenciál k dalšímu rozvoji, který ještě zvýší jejich atraktivitu v budoucnosti,“ komentuje Martin Šmigura, investiční ředitel WOOD & Company.

New Work koncept přichází s franšízou

Prodej obou nemovitostí je v souladu s dlouhodobým plánem rakouské skupiny CA Immo, která se v rámci aktuální divestiční strategie zbavuje vybraných aktiv mimo své klíčové investiční trhy a získané prostředky směřuje do developmentu nových projektů a realizací dalších akvizic. Za poslední tři roky skupina opustila kromě Slovenska více evropských regionů – Slovinsko, Bulharsko, Rusko, Ukrajinu a Chorvatsko. Ukončila také aktivity mimo hlavní města v dalších zemích (Maďarsko, Rumunsko, Polsko).

BBC 1 Plus

Administrativní komplex BBC 1 na Prievozskej ulici poskytuje celkovou pronajímatelnou plochu 25 500 m2. Budova BBC 1 Plus vznikla v roce 2012 jako rozšíření existujícího objektu BBC 1, přičemž na trh přinesla 15 900 m2 pronajímatelné plochy na 13 podlažích s kancelářskými prostorami ve standardu A+ a parkovištěm v podzemní garáži.

BBC 1 Plus si vysloužila titul první zelené kancelářské budovy v Bratislavě a zároveň jako první získala i certifikát LEED Gold, tedy osvědčení podle mezinárodních kritérií o udržitelnosti stavby splňující standardy ekologického a energetického provozu. BBC 1 těží ze své výhodné polohy v rámci hlavního města – nachází se v blízkosti autobusové zastávky a má výborné spojení s Letištěm M. R. Štefánika, stejně jako s historickým centrem města.

„Investiční aktiva byla od března 2020 poznamenána nejistotou a vyčkávací taktikou, případně pozdržením některých transakcí, což mělo za následek meziroční propad objemů o 20-30 % napříč celou Evropou, včetně Slovenska. Prodej BBC 1 a BBC 1 Plus je první významnou transakcí v kancelářském segmentu v Bratislavě od vypuknutí pandemie. Znamená tak milník v investiční aktivitě a očekávaných transakcích v kancelářském segmentu na Slovensku pro rok 2021,“ dodává Rudolf Nemec, vedoucí týmu investičního poradenství realitně-poradenské společnosti JLL. Právní poradenství zajišťovala při transakci advokátní kancelář Bartošík Šváby s.r.o.

BBC 1 Plus

O společnosti WOOD & Company

WOOD & Company je významná investiční skupina s předním postavením na středoevropském trhu. Skupina se zaměřuje na poskytování transakčního poradenství, poradenství v oblasti korporátních financí, obchodování s cennými papíry a správu aktiv. Společnost byla založena v roce 1991 a má kanceláře v šesti evropských městech včetně centrály v Praze a zkušeného oddělení investičního bankovnictví v Bratislavě.

WOOD & Company je členem několika významných burz ve světě a zároveň největším obchodníkem na Pražské burze cenných papírů. Ročně zobchoduje akcie o objemu 25 mld. eur, což potvrzuje silnou pozici společnosti na místních kapitálových trzích. Aktiva spravovaná skupinou dosahují téměř 1 mld. eur a to v oblasti zdravotnického zboží, farmaceutického průmyslu, nakládání s odpady, nemovitostí a informačních technologií.

WOOD & Company Real Estate zastřešuje realitní aktivity WOOD & Company. Patří mezi lokální lídry v segmentu komerčních nemovitostí s více než 249 tisíci m2 pronajímatelné plochy. Zaměřuje se na budování portfolia a aktivní management komerčních nemovitostí. Kromě působení v České republice, kde spravuje administrativní budovy Hadovka Office Park, Harfa Office Park a The Greenline či obchodní centra Galerie Harfa a Centrum Krakov, úspěšně buduje i své slovenské portfolio s administrativními budovami Westend Tower, Aupark Tower, Lakeside Park 01, BBC5, BBC 1 a BBC 1 Plus.

Zdroj/foto: ShrtCut Studio s.r.o./Titulní foto – WOOD & Company – BBC 1 Plus

Related Posts