1 února, 2023
Zajímavosti ze společnosti

CPI Property Group mění organizační strukturu, Asset a Property Management nově vede Petr Brabec

Realitní a investiční skupina CPI Property Group v posledních týdnech výrazně změnila organizační strukturu v ČR a na Slovensku. Dvě významná oddělení, Asset a Property Management byla spojena, díky čemuž dojde k lepšímu propojení hlavních činností skupiny, tedy pronájmu, správě a rozvoji nemovitostí. Oddělení se stará o kompletní portfolio nemovitostí, tedy management retailových budov, obchodních center, nákupních parků, kancelářských budov, logistických parků a dalších. V návaznosti na novou strukturu došlo i k personálním změnám na vedoucích pozicích.

Do čela nového oddělení na pozici Asset & Property Management Director se postavil Petr Brabec, dosavadní vedoucí asset managementu obchodních center v CPIPG. „Petr je skvělý ředitel, dokáže své lidi motivovat a skvěle vést. Navíc jeho schopnost udržet chladnou hlavu a rychle se rozhodovat byla klíčová už na jaře během první vlny epidemie, kdy se pro obchodní centra měnila situace z minuty na minutu,“ říká Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group.

REDSIDE svěřila správu nemovitostního fondu zkušenému Asset manažerovi Pavlu Kaderovi

„Tato nová pozice přichází možná v těch nejtěžších časech, pevně ale věřím, že Petr dokáže oddělení asset i property managementu výborně řídit,“ dodává.

Vedoucím oddělení Property managementu se stal Ondřej Laně, který měl doposud v CPIPG na starosti vybudování interního oddělení správy obchodních center skupiny a jejich postupné převzetí od externích správců. Ondřej před tím několik let působil jako ředitel správy maloobchodních nemovitostí ve společnosti CBRE a dříve také jako Asset manager v CBRE GI.

„Ačkoliv je Ondra ve skupině CPIPG necelé dva roky, naše spolupráce, ať už na úrovni kolegů nebo obchodních partnerů trvá dlouhé roky. Jsem přesvědčený, že Ondra se svým týmem jsou tou nejlepší volbou v péči o naše nemovitosti a obchodní partnery,“ dodává Petr Brabec.

Vedením oddělení Asset managementu a pronájmu kancelářských nemovitostí byl pověřen David Votřel, který dosud zastával post Asset manažera kancelářského a logistického segmentu. Vedením oddělení Property managementu obchodních center byla pověřena Tatiana Nógliová, dosavadní Portfolio manažerka. A do čela oddělení Asset managementu obchodních center postoupil Martin Rozhoň, který dosud zastával post Asset manažera obchodních center.

O CPI Property Group

Skupina CPI Property Group je předním dlouhodobým vlastníkem výdělečných nemovitostí v České republice, Berlíně a regionu střední a východní Evropy. Ústředí skupina sídlí v Lucembursku a její akcie jsou kótovány na Frankfurtské burze cenných papírů.
Skupina CPI Property Group („CPIPG“ nebo „Skupina“) vlastní a provozuje rozsáhlé, diverzifikované a kvalitní portfolio nemovitostí oceněné ke dni 30. června 2020 na 9,8 miliard €.

Portfolio Skupiny je vysoce diverzifikované. Největší segment Skupiny tvoří kanceláře (42 %, převážně v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti), po nichž následují maloobchodní objekty (22 %, především dominantní regionální obchodní centra a retail parky převážně v České republice, Polsku a Maďarsku). CPIPG vlastní také hotely a resorty (7 %), rezidenční nemovitosti (7 %), pozemkovou banku (7 %), nemovitosti určené pro výstavbu (2 %) a průmyslové, zemědělské a logistické objekty (3 %).

66 % nemovitostí CPIPG se nachází v České republice (41 %) a Berlíně (25 %), přičemž zbývající nemovitosti jsou rozloženy na silných trzích v regionu střední a východní Evropy , jako je Polsko a Maďarsko (30 %) a v menším rozsahu po západní Evropě (4 %).

Zdroj/foto: CPI Services, a.s./Tiutlní foto – CPI Property Group (Petr Brabec)

Related Posts