20 dubna, 2024
Zajímavosti ze společnosti

Projekt Nová Zbrojovka získal ocenění za otevřenou komunikace směrem k veřejnosti

Představit veřejnosti rozsáhlý developerský projekt, který znatelně zasáhne do podoby i fungování druhého největšího města v České republice, má řadu úskalí. Nová Zbrojovka se rozhodla jít cestou diskuze a otevřené komunikace. To ocenila i odborná porota v oborové soutěži Lemur (dříveČeská cena za PR), kde se projekt umístil na druhém místě v kategorii Public Affairs.

„V komunikaci projektu Nová Zbrojovka je pro nás důležité zapojení všech stran, tedy obyvatel Brna, zástupců města, architektů i odborníků. Jejich názory navíc budou mít reálný dopad na výslednou podobu areálu,“ říká Jakub Velen, mluvčí společnosti CPI Property Group. Tento přístup se líbil i odborné porotě soutěže Lemur, která již od roku 2005 oceňuje nejlepší komunikační projekty v České republice.

Cenu za druhé místo v kategorii politického PR a Public Affairs přebrali zástupci CPI Property Group v úterý 4. června na galavečeru v Centru současného umění DOX. „Česká cena za PR patří mezi nejprestižnější ocenění v oboru PR na českém trhu. Úspěch však není jen zásluhou týmu komunikace, ale i našeho developmentu. Ten nás totiž spolu s managementem velmi podporuje ve zcela otevřené komunikaci projektu,“ uvádí Jakub Velen.

Jedním z hlavních pilířů komunikace bylo v posledních 9 měsících odhalování ideových návrhů šesti zón, na které byl areál rozdělen. O jednotlivých návrzích měli lidé možnost hlasovat a přidávat komentáře. „To je jeden z nástrojů, jak obyvatele Brna zapojujeme do konečné podoby areálu. Výsledky a podněty nám pomohou v dalším rozhodování, projektování a plánování, “ dodává Jakub Velen.

Kromě toho dostala veřejnost několik příležitostí areál navštívit. „Organizujeme dny otevřených dveří, zapojujeme se do akcí jako Open House. Umožnili jsme u nás také natáčení studentského filmu,“ vyjmenovává Jakub Velen a pokračuje: „Samozřejmostí je i pravidelná komunikace s médii, kterým taktéž areál zpřístupňujeme a pořádáme pro ně tiskové konferencePodoba čtvrti je samozřejmě pravidelně komunikována i se zástupci města.“

Nová Zbrojovka je území o rozloze 22 hektarů, které se nachází v širším centru Brna. Vyroste na místě bývalého průmyslového areálu Zbrojovky Brno a počítá se zachováním industriálního charakteru, včetně některých budov nebo jejich částí. Areál se bude výrazným způsobem podílet na vytvoření zcela nové kvality veřejného prostoru v mětské části Brno-Židenice, a to s plným respektem k historii území. Vzniknout zde postupně mají aministrativní a rezidenční objekty i řada služeb. Součástí budou i prostory pro trávení volného času a počítá se také s napojením na stávající zástavbu, okolí a infrastrukturu.

Naší podporu při realizaci různých komunikačních aktivit na Nové Zbrojovce je brněnská agentura THE MEDIA Crew.

Více informací o projektu je k dispozici na www.novazbrojovka.cz.

Zdroj/foto: CPI Property Group

Related Posts