20 května, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Centrála mBank mění sídlo, stěhování do budovy Butterfly zajišťuje JLL

Centrála mBank se tam přestěhuje v druhém čtvrtletí 2018. Celkem si společnost pronajala 3,600 m2 prostor třídy A*. Konkrétně bude využívat celé čtvrté patro, polovinu patra třetího a zasedací místnost s terasou na šestém poschodí rojektu Butterfly. 

„Navázali jsme na spolupráci z roku 2012, kdy jsme mBank stěhovali do projektu Futurama Business Park. Nyní jsme společnosti pomohli společně s jejími zaměstnanci, kteří byli do rozhodovacího prostoru také zahrnuti, najít vhodný projekt, který nejen reflektuje jejich expanzní potřeby, ale zároveň nové prostory nabídnou designové zkvalitnění pracovního prostředí. Hezkým bonusem pro zaměstnance může být možnost využití střešní terasy v nejvyšším patře budovy,“ uvedla Dagmar Karbanová z Oddělení zastupování nájemců poradenské firmy JLL. Ve Futuramě měla společnost mBank pronajato 1,700 m2, což byl přibližně o polovinu menší prostor, než jakým bude firma disponovat v novém.

JLL zajistilo pro mBank ve spolupráci s jejími zaměstnanci kompletní služby, počínaje vyhledáním možných lokalit a prostor pro nové kanceláře, a to společně s ambasadory zaměstnanců mBank, až po vyjednání nájemních podmínek. V současné době dále Projektový Management JLL zajišťuje kompletní vedení interiérových prací, a to včetně výběrových řízení a dozoru na stavbě. Jejich práce bude ukončena finálním předáním zkolaudovaných prostor klientovi v červnu 2018. Práce na designu nových kanceláří pak mBank svěřila dceřiné společnosti JLL – společnosti Tétris.

Pro našeho klienta jsme připravili dispoziční řešení a interiérový design tří pater v budově Butterfly. Naši architekti měli náročný úkol spojit v jednom návrhu design značky s inspirací nejnovějším přístupem k vnitřnímu uspořádání prostor v rámci skupiny mBank a současně vytvořit jedinečnou nadčasovou atmosféru. Těší nás, že konečný výsledek je v souladu s přáním klienta, filozofií mBank i s unikátním prostředím budovy,“ řekla Lucie Malá, Business Development Manager ze společnosti Tétris.

Výjimečnost budovy Butterfly

Budova se nachází nedaleko centra v moderní a velmi vyhledávané lokalitě pražského Karlína, kde sídlí řada úspěšných českých i zahraničních firem. Butterfly (nově AFI Karlín) je špičkovou kancelářskou energeticky úspornou budovou usilující o získání certifikace BREEAM Excellent. Kromě šetrnosti k životnímu prostředí má tak výrazně nižší spotřebu energií ve srovnání s jinými projekty. Celá budova nabízí 23,105 m2 pronajímatelných ploch špičkové kvality s nádhernou zelenou fasádou a je dílem architekta Davida Chisholma z renomovaného mezinárodního ateliéru CMC Architects.

*Kancelářské prostory třídy A jsou prostory obvykle v prestižních budovách těch nejlukrativnějších lokalit v Praze, např. v Praze 1, Praze 4 – Pankráci nebo Praze 8 – Karlíně odpovídající standardům třídy A. Tyto nemovitosti zpravidla vznikají za účelem nabídky kanceláří pro mezinárodní společnosti a odpovídá tomu i výše nájmu, obvykle vyšší, než je v dané lokalitě zvykem.

Zdroj/foto: JONES LANG LASALLE, s.r.o./AFI EUROPE Czech Republic s.r.o.

Related Posts