15 července, 2024
Administrativní centra a kanceláře

CIMEX GROUP pověřila Savills správou a pronájmem portfolia 12 komerčních nemovitostí v České republice

Privátní investiční společnost CIMEX GROUP pověřila mezinárodní realitní poradenskou společnost Savills s účinností od srpna 2020 správou a pronájmem svého portfolia dvanácti komerčních nemovitostí, z nichž se deset nachází v Praze, jedna v Plzni a jedna v Karlových Varech. Celková podlahová plocha portfolia přesahuje 100 000 metrů čtverečních a v současné době poskytuje prostory více než 500 nájemcům.

CIMEX GROUP se už 30 let řadí mezi největší privátní investory v České republice. Jejím hlavním zaměřením jsou strategické investice orientované především na hotelové projekty a administrativní budovy.

CIMEX GROUP – Zenklova

Alexandra Němcová, ředitelka asset managementu CIMEX GROUP, říká: „Naším záměrem bylo získat jednoho exkluzivního poradce pro většinu našeho komerční portfolio v České republice, a tím zaručit jednotný přístup pro všechny uživatele našich budov. Jsme potěšeni, že tato důležitá role byla svěřena spol. Savills.“

Petr Machula, vedoucí oddělení správy nemovitostí společnosti Savills ČR a SR, dodává: „Je nám velkou ctí stát se exkluzivním poradcem pro správu a pronájem komerčního portfolia CIMEX GROUP a rozšířit tak naši spolupráci. Každá z nemovitostí má svůj potenciál s přidanou hodnotou, což v kombinaci s aktivní asset management strategií ze strany vlastníka v budoucnu povede k dalšímu zvyšování přitažlivosti projektů pro nájemce.“

Savills zahájila spolupráci s CIMEX GROUP v září 2018, kdy byla pověřena správou portfolia tří administrativních budov v Praze 10 (Garden Eleven a Atrium House) a v Praze 8 (Zenklova).

CIMEX GROUP – Atrium House

Oddělení správy nemovitostí společnosti Savills v České a Slovenské republice bylo založeno v dubnu 2017 a v současné době spravuje portfolio o velikosti přes 355 000 metrů čtverečních, zahrnující kancelářské budovy, průmyslové parky, stejně jako mixed-use a maloobchodní projekty.

Savills byla pověřena Asset Managementem ikonické pražské budovy DRN

O společnosti Savills

Savills CZ s. r. o. je součástí globální společnosti Savills plc poskytující poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí zalistovaná na akciové burze London Stock Exchange. Týmy Savills působí ve více než 600 vlastních i partnerských kancelářích. Společnost zaměstnává přes 39 000 profesionálů ve více než 70 státech na území Severní i Jižní Ameriky, Evropy, Asie a Pacifiku, Afriky i Blízkého východu, kde nabízí široké spektrum specializovaných poradenských služeb a služeb v oblasti managementu a investic klientům z celého světa.

V České republice je společnost Savills aktivní od roku 2017. Přes 50 expertů její pražské kanceláře klientům nabízí odborné služby od investičního poradenství, oceňování, agendy pronájmů a správy nemovitostí přes konzultace v oblasti výstavby a plánování projektů až po průzkum trhu v šesti hlavních sektorech: průmysl a logistika, kanceláře, maloobchod, volný čas, hotely, rezidenční bydlení a ubytování pro studenty.

Zdroj/foto: Savills Czech & Slovak Republics/Titulní foto – Garden Eleven

Related Posts