19 července, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Investiční tým SAVILLS zajistil prodej Nagano Parku

Investiční tým Savills dokončil v říjnu prodej pražského Nagano Parku. V této transakci zastupoval vlastníka nemovitosti, spol. Red Group, která administrativní komplex prodala společnosti Geosan Development.

Nagano Park se nachází v komerční lokalitě městské části Praha 3. Jedná se o vícefázový moderní business park, jehož součástí jsou čtyři kancelářské budovy a datové centrum, poskytující celkem téměř 24 000 m2 ploch. Nájemci jsou převážně firmy z oblasti IT, analýzy dat a telekomunikačního sektoru.

Stuart Jordan, Head of Investment spol. Savills Česká a Slovenská republika, říká: „V době, kdy se mnozí investoři domnívají, že ceny dosáhly svého vrcholu a kdy cenová výhodnost komerčních nemovitostí v Praze oproti ostatním evropským hlavním městům téměř zmizela, byl velký zájem o Nagano Park potvrzením, že projekty s přidanou hodnotou jsou nyní pro investory atraktivní, stejně jako stabilní příjem, kterého lze dosáhnout při řádné správě nemovitosti, jak tomu bylo v případě Nagano Parku.”

Investiční oddělení Savills v České a Slovenské republice bylo založeno na podzim roku 2017 pod vedením Stuarta Jordana a v průběhu necelého roku si upevnilo své přední místo na poli investičních poradců. Do konce roku 2018 je očekáváno uzavření dvanácti transakcí, což představuje přibližně 650 milionů EUR investovaných do institucionálních komerčních nemovitostí.

Zdroj/foto: Savills CZ s.r.o.

Related Posts