15 dubna, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Savills ve spolupráci se společností ARAM spravují komplex Bořislavka Centrum v Praze

REICO investiční společnost České spořitelny, a.s. (REICO IS ČS), přední česká investiční společnost působící v regionu střední Evropy, jmenovala mezinárodní realitní poradenskou společnost Savills správcem pražského kancelářského komplexu Bořislavka Centrum, a to s účinností od února 2022. Savills bude poskytovat služby správy nemovitostí ve spolupráci se společností Active Retail Asset Management (ARAM), která bude zajišťovat správu nákupní galerie v rámci komplexu.

Bořislavka Centrum

Bořislavka Centrum, se nachází v prestižní lokalitě Prahy 6 na Evropské třídě. Komplex tvoří čtyři kancelářské budovy třídy A s celkovou pronajímatelnou plochou 30 000 m2 a téměř 10 000 m2 obchodních ploch s 60 obchodními jednotkami v přízemí a více než 4 000 m2 veřejných prostor tvořených gastronomickými jednotkami, zelení, relaxačními zónami a vodními prvky.

Kancelářské prostory jsou plně pronajaty a jejich nájemci jsou renomované společnosti jako KKCG, KKCG REG, Sazka, SAZKA Group, MND, KKCG Technologies, Škofin, Pražská vodohospodářská společnost, IGT Czech Republic a MM&C. Projekt získal ocenění Best International Office Development 2019/2020 v rámci soutěže International Property Awards a certifikaci LEED Gold. Dále v rámci soutěže Best of Realty 2021 zvítězil v kategorii Nová administrativní centra a získal ocenění Environmentální projekt roku.

Loňský rok poukazuje na krizi v kancelářském sektoru. Pětiletý horizont ale vypadá pozitivněji – tato krize skončí rychleji než po roce 2008

ČS NEMOVITOSTNÍ FOND, obhospodařovaný REICO investiční společností České spořitelny, a.s., získal komplex Bořislavka Centrum v únoru 2022, čímž se celkový počet nemovitostí v portfoliu fondu zvýšil na 21. Ve vlastnictví fondu je nyní devět nemovitostí v České republice, sedm na Slovensku a pět v Polsku.

Michaela Semanová, vedoucí oddělení správy nemovitostí ve společnosti Savills ČR a SR, říká: „Jsme hrdí na toto nové jmenování a na důvěru, kterou do nás společnost REICO IS ČS vkládá. Těším se také na spolupráci se společností ARAM, odborníkem na správu maloobchodních aktiv, že společně budeme činit správné kroky při budování značky a poskytování kvalitních služeb v oblasti správy nemovitostí, které budou přispívat k dalšímu rozvoji Bořislavka Centra.“

Bořislavka Centrum, pohled z Kladenské

Martin Kubík, generální ředitel společnosti ARAM, dodává: „Velmi se těším na úzkou spolupráci se Savills na tomto jedinečném projektu. Pro ARAM jakožto ryze českou společnost zabývající se správou majetku je to obrovský úspěch. Našim hlavním cílem v následujícím roce je dostat značku Bořislavka Centrum do co největšího povědomí v rámci své spádové oblasti a doplnit stávající nabídku centra o nové a silné nájemce.“

Oddělení správy nemovitostí společnosti Savills v Praze bylo založeno v dubnu 2017. Od té doby se rozrostlo až na stávajících 35 lidí. V současné době PM tým spravuje portfolio o velikosti 595 000 metrů čtverečních, zahrnující kancelářské budovy, skladové prostory, mixed-use a maloobchodní projekty.

O společnosti Savills

Savills CZ s. r. o. je součástí globální společnosti Savills plc poskytující poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí zalistovaná na akciové burze London Stock Exchange. Týmy Savills působí ve více než 600 vlastních i partnerských kancelářích. Společnost zaměstnává přes 39 000 profesionálů ve více než 70 státech na území Severní i Jižní Ameriky, Evropy, Asie a Pacifiku, Afriky i Blízkého východu, kde nabízí široké spektrum specializovaných poradenských služeb a služeb v oblasti managementu a investic klientům z celého světa.

V České republice je společnost Savills aktivní od roku 2017. Přes 65 expertů její pražské kanceláře klientům nabízí odborné služby od investičního poradenství, oceňování, agendy pronájmů a správy nemovitostí přes konzultace v oblasti výstavby a plánování projektů až po průzkum trhu v šesti hlavních sektorech: průmysl a logistika, kanceláře, maloobchod, volný čas, hotely, rezidenční bydlení a ubytování pro studenty.

Zdroj/foto: Savills Czech & Slovak Republics/Titulní foto – Bořislavka Centrum, pohled z Evropské na budovu č. 4

Related Posts