29 května, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Společnost CUSHMAN & WAKEFIELD rozšiřuje své působení v České republice. Otevře regionální pobočku v Brně.

Realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v rámci České republiky. V budově Trinity Office Center v centru Brna, kterou má Cushman & Wakefield ve správě, otevře novou regionální pobočku. Ta se zaměří na pronájem kancelářských prostor, nabídne ale i poradenské služby z dalších realitních oborů. Vedení pobočky se ujme Lukáš Netolický, který se zároveň stává vedoucím regionálních trhů v České republice. Pobočka se otevře v průběhu měsíce března 2018. Společnost Cushman & Wakefield tímto reaguje na dlouhodobě vzrůstající trend rozvoje regionálních trhů, který je ovlivněn hospodářským růstem. Z hlediska poptávek je nejvíce aktivní právě Brno, následováno Ostravou.

„S rostoucí poptávkou v regionálních městech, a především v Brně, bylo třeba rozhodnout o rozšíření působnosti v rámci České republiky. V roce 2016 jsme v Brně zaznamenali historicky nejvyšší objem uskutečněných transakcí a čísla z konce roku 2017 trend jen potvrzují,” říká Lukáš Netolickývedoucí regionálních trhů v České republice. Netolický dodává: „Očekáváme, že po roce 2020 mohou mít Brno a Ostrava až 1 milion m2 kancelářských ploch. Vznikají zde velké příležitosti nejen pro sektor kanceláří, ale potažmo i pro další služby, jako jsou správa objektů, projektový management, investiční poradenství a s předpokladem rostoucí kupní síly i pro pronájem maloobchodních prostor.“

Kancelář v Brně by měla sloužit k podpoře kancelářského regionálního trhu a ostatních servisních linií, které prozatím řídí transakce z Prahy. Pokud bude i nadále příznivá ekonomická situace, dá se očekávat, že regionální trhy kanceláří budou aktivní nejen v Brně a Ostravě, ale například i v Olomouci, Plzni a Českých Budějovicích.

Celkovou situaci kancelářského trhu hodnotí Radka Novakvedoucí týmu pronájmu kancelářských prostor ve společnosti Cushman & Wakefield„Již od roku 2012 se nacházíme ve velmi aktivním období, kdy poptávka po kancelářích soustavně stoupá. Pražský trh v roce 2017 zaznamenal převis hrubé poptávky nad nabídkou o přibližně 50 % a neobsazenost se tak na konci loňského roku dostala na úroveň „magických“ 7,2 %. I v roce 2018 počítáme s poklesem neobsazenosti a tedy i s rostoucí poptávkou v regionech, kde jsou velmi aktivní společnosti IT sektoru. Kancelářskému trhu na Moravě se Lukáš Netolický věnuje již několik let, přičemž teď nastala ta správná doba věnovat se regionům naplno.”

Lukáš Netolický nastoupil do společnosti Cushman & Wakefield v roce 2011 a v roce 2017 byl povýšen na úroveň Associate. Dlouhodobě se specializuje na regionální, zvláště brněnský kancelářský trh, a má také detailní znalosti o trzích v jednotlivých regionálních městech ve střední Evropě.

Zdroj/foto: Cushman & Wakefield, s.r.o.

Related Posts