27 února, 2024
Administrativní centra a kanceláře

UNIQ Tesla: První projekt CRESCO REAL ESTATE v Praze přinese industriální kancelářské prostory

V dynamicky se rozvíjejících pražských Holešovicích začala přeměna bývalé centrály výrobce svítidel Tesla na moderní kancelářské prostory v industriálním stylu. Projekt UNIQ Tesla od developerské společnosti CRESCO REAL ESTATE vrací život klasické budově a přispěje k povznesení rychle se rozvíjející lokality české metropole.

UNIQ Tesla je prvním projektem největšího slovenského rezidenčního developera v České republice, a právě vstupuje do etapy realizace. Budova se sedmi nadzemními a jedním podzemním podlažím přinese 11 tisíc čtverečních metrů celkové podlahové plochy.

UNIQ Tesla – Interiér

„Projekt UNIQ Tesla je navržen tak, aby přinesl inspirativní pracovní prostředí pro moderní profesionály, které podpoří jejich spokojenost a kreativitu. Právě originální firemní prostředí v živé lokalitě je jedním z efektivních způsobů oslovení talentovaných mladých lidí,“ říká Jan Krnáč, výkonný ředitel CRESCO REAL ESTATE.

Autorem návrhu je ateliér Bogle Architects, který stojí i za architekturou bratislavské butikové administrativní budovy UNIQ Staroměstská nebo prémiového bytového domu UNIQ Majakovského.

UNIQ Tesla – Exteriér

Objekt centrály Tesly = industriální otevřené prostory

Kancelářská podlaží jsou navržena jako industriální otevřené prostory, přičemž přízemí se světlou výškou až 4,6 metru umožňuje ozvláštnit prostory o mezipatro. Standardní patra mají výšku až do 3,8 metru a plochu 1 463 m2. Na vrchním podlaží, které vznikne nástavbou, bude velká terasa s výhledem na okolí a město. Mohutné podzemní podlaží, které původně sloužilo jako kryt, poskytne vybavenost včetně místnosti pro kola, fitness se sprchami a šatnami.

Objekt centrály Tesly zůstal jedinou zachovanou budovou bývalé továrny. Nachází se ve čtvrti Holešovice, která se v Praze stala symbolem znovuzrození kreativní energie. Na bývalém průmyslovém předměstí se objekty továren, jatek či parních mlýnů mění na kanceláře, byty, studia a mísí se zde kreativní společnosti, mezinárodní reklamní agentury, mladá pracovní síla, trendové kavárny a restaurace a přední centra moderního umění.

UNIQ Tesla – Interiér

CRESCO REAL ESTATE plánuje v druhé fázi projektu v areálu Tesly stavět i byty. Kromě toho developer zmodernizuje další administrativní budovu v Holešovicích – Metropolitan s celkovou pronajímatelnou plochou 4 500 čtverečních metrů a stovkou parkovacích míst. „Budovu plánujeme modernizovat na atraktivní kancelářské prostory v živé a strategicky důležité lokalitě v Praze. Chceme tak reagovat na požadavky trhu na inovativní prostory za dostupné ceny,“ dodává Ján Krnáč.

Cresco Group – Od svého vzniku v roce 1992 realizovala slovenská společnost Cresco Group řadu úspěšných developerských projektů. Ač je většina z nich lokalizovaná v Bratislavě, společnost postupně rozšiřuje svoje aktivity i do dalších oblastí na Slovensku a do zahraničí. Za roky své existence se stala Cresco Group významnou a respektovanou společností, která je podepsaná pod některými odvážnými investicemi, jako například III věže nebo obytná čtvrť Slnečnice, které mění tvář hlavního města Slovenska a spoluvytváří nové, vyšší standardy pro své uživatele. Společnost klade důraz na estetickou hodnotu budovy, na její logické zasazení do prostředí, praktickou funkčnost prostor a okolí, přičemž dbá na bezpečnost. Neoddělitelnou součástí realizace každého projektu je splnění vysokých požadavků na technologické zhotovení. Vždy je cílem společnosti vytvořit plnohodnotný prostor při srovnatelných nárocích na design, kvalitu, funkčnost a bezpečnost. Více na www.cresco.sk.

Zdroj/foto: ASPEN.PR s.r.o.

Related Posts