15 července, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Visionary, nový administrativní komplex v pražských Holešovicích, je 100% pronajatý

Developerská společnost Skanska úspěšně dokončila proces pronájmu holešovického projektu Visionary. Nejnovějšími nájemci budovy se stalo IT oddělení Škoda Auto SAP Kompetenční centrum, marketingová agentura Cocoon a cestovní kancelář Hogg Robinson. Celkem 23.000 m2 administrativních a maloobchodních ploch Visionary je dlouhodobě pronajato renomovaným společnostem. Novým vlastníkem nemovitosti je od června 2018 rakouský realitní fond CA Immo.

„Projekt Visionary jako první nabídl v oblasti holešovického nádraží špičkové kancelářské prostory a přivedl do této lokality řadu významných firem. Ke klíčovým nájemcům budovy patří poradenská společnost Accenture, coworkingové centrum Business Link a kreativní a digitální agentura WMC/Actum Digital. V administrativní části budovy dále sídlí společnosti Škoda Auto, Cocoon a Hogg Robinson. V maloobchodní části se nachází restaurace Vision Café od Zátiší Group, poliklinika, lékárna, prodejna zdravé výživy společnosti Medicon a mateřská školka zřízená městskou částí. Visionary podporuje sport a nabízí k němu řadu příležitostí v podobě běžecké dráhy na střeše a multifunkčního hřiště v zahradě. Projekt úspěšně odstartoval realizaci naší vize proměny této části Holešovic ve vyhledávanou a pulzující čtvrť,“ uvádí Alexandra Tomášková, ředitelka Skanska Property Czech Republic.

O projektu Visionary

Kancelářská budova Visionary se nachází v pražských Holešovicích mezi ulicemi Argentinská a Plynární, v těsné blízkosti dopravní křižovatky Nádraží Holešovice. Komplex s celkovou pronajímatelnou plochou 23.000 m² je zcela pronajatý renomovaným společnostem a od června 2018 jej vlastní a spravuje rakouská realitní společnost CA Immo.

Visionary získala nejvyšší environmentální certifikaci LEED Platinum Shell & Core verze 3 a se ziskem 95 bodů ze 110 je nyní druhou nejzelenější budovou v Evropě. Skanska Property zároveň usiluje o certifikaci WELL Shell & Core, která hodnotí vnitřní prostředí budovy a vliv na lidi, kteří v ní pracují. Visionary projde certifikačním procesem ke konci roku 2018 a, pokud bude úspěšná, stane se prvním projektem, který WELL v České republice získá.

V rámci areálu jsou prostory věnované sportu. Jako první kancelářská budova ve střední Evropě má Visionary na své střeše běžeckou dráhu přístupnou nájemcům. Součástí parteru v přízemí je velké multifunkční sportovní hřiště, které je k dispozici nájemcům, mateřské školce i veřejnosti. Zahrada Visionary se v létě může proměnit v kino pod širým nebem.

Visionary patří mezi budovy, které představují na českém realitním trhu nové trendy. Skanska pro ni vyvinula personalizovanou aplikaci, kterou si mohou její nájemci stáhnout do svých chytrých telefonů. Mají tak snadný přístup ke službám jak v budově, tak v jejím okolí. Pomocí aplikace si můžou například objednat čištění/praní prádla, rezervovat čas na sportovišti v zahradě, objednat sdílený elektromobil či sdílené kolo.

Zdroj/foto: Skanska Reality a.s.

Related Posts