15 července, 2024
Architektura a design

O titul BEST OF REALTY – Nejlepší z realit 2019 usilují více než čtyři desítky projektů

Do své další fáze vstoupil 21. ročník soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“. V září uzavřel pořadatel soutěže, společnost BEST OF REALTY, příjem přihlášek a odborná porota na svém prvním zasedání nominovala projekty, které se budou v jednotlivých kategoriích ucházet o titul Best of Realty – Nejlepší z realit 2019. Vyhlášení výsledků a předání ocenění těm nejlepším proběhne v úterý 12. listopadu na slavnostním večeru ve Foru Karlín v Praze 8.

V čele devítičlenné odborné poroty soutěže, považované v tuzemsku za nejprestižnější v oboru, stojí Dr. Tomáš Drtina (GfK Czech). Jury se již tradičně skládá ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), bankéřů, realitních makléřů a reprezentantů poradenských společností. S ohledem na letošní novou soutěžní kategorii – Environmentálně šetrný projekt – je členkou poroty také zástupkyně České rady pro šetrné budovy.

Projekty soutěží v pěti základních kategoriích – Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Obchodní centra, Hotely a Průmyslové a skladové areály.

„Největší počet uchazečů o respektovaný titul je již tradičně mezi rezidenčními projekty. A také letos je tato kategorie rozdělena na dvě, a to podle jejich rozsahu: do 50 bytových jednotek a od 51 jednotek,“ říká Jana Hrabětová, ředitelka soutěže.

„Best of Realty letošním ročníkem vstoupila do třetí dekády své existence, během níž byly oceněny stovky projektů napříč celou Českou republikou. S ohledem na vývoj realitního trhu a jeho pevné místo v tuzemské ekonomice soutěž letos rozšiřujeme o další dvě kategorie. Do Síně slávy každý rok uvedeme jednu výjimečnou osobnost, která se zasloužila o rozvoj, propagaci a dobré jméno trhu nemovitostí, developmentu či souvisejících oborů. V neposlední řadě reagujeme na vzrůstající společenskou poptávku po výstavbě energeticky šetrných budov vypsáním nové soutěžní kategorie Environmentálně šetrný projekt, jehož vítěz bude vybrán napříč všemi nominovanými projekty,“ přibližuje novinky letošního ročníku Jana Hrabětová.

Přehled všech projektů

Přehled všech projektů soutěžících v jednotlivých kategoriích je od 22. října 2019 uveřejněn na webu soutěže www.bestofrealty.cz. Mezi rezidenčními projekty v kategorii větších projektů (od 51 bytových jednotek) o titul Best of Realty 2019 mimo jiné usiluje například Rezidence Osadní (developer: Vivus Osadní), Rajský vrch (Landia Management), Residence Street Kolín (K2 invest) či Rezidence Waltrovka II. etapa (Penta Real Estate); v kategorii menších rezidenčních projektů pak Rezidence Malý Mlýn (IBS-Rokal), Barrandovská zahrada (T.E) či Apartmány Padesátka II. etapa (All New Development). Mezi novými administrativními centry o titul soutěží kupříkladu Vlněna Office Park – budova A, B (CTP), Churchill (Penta Real Estate) a Praga Studios (Skanska Property CR). Mezi soutěžícími v kategorii hotelů je například Aparthotel Svatý Vavřinec (Kubík Sněžka), Urban Crème (Dafné Property) či Hotel Jungmannovo náměstí 1 (Generali Real Estate Fund CEE). V kategorii skladových a průmyslových areálů se o titul ucházejí mimo jiné SEGRO Logistics Park Prague (SEGRO), Viapharma/Dr. Max v rámci Panattoni Park Prague Airport II (Panattoni/AEW) a Prologis Park Prague-Airport, DC3 (Prologis). Za obchodní centra o titul soutěží například rekonstrukce Obchodního domu Zlín (Prior Zlín), Centrum Stromovka (Lordship) či Korso Karviná (Bluehouse Capital).

Skanska a.s. – Praga Studios

Zvláštní cena poroty

Vedle titulů z výše uvedených kategorií získá Zvláštní cenu poroty projekt, který se v uplynulém období výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu či jinak obohatil trh a jeho prostředí. Svou speciální cenu „Award for Excellence“ vyhlásí a udělí také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Jako každoročně bude udělena i laická cena – Cena čtenářů. Svůj hlas oblíbenému projektu bez ohledu na kategorii je možné udělit prostřednictvím webové stránky soutěže (www.bestofrealty.cz) od 22. října. V této kategorii je – podobně jako v případě Zvláštní ceny poroty a Ceny ARTN – udělována pouze jedna cena pro vítěze. A v neposlední řadě k těmto všem speciálním oceněním přibývají letos další dvě: Síň slávy a Environmentálně šetrný projekt.

S ohledem na každoročně se zvyšující zájem o účast na slavnostním večeru, pořádaném u příležitosti předávání „českých realitních Oscarů“, se organizátoři rozhodli přesunout jeho konání z již tradičního Kongresového centra ČNB do větších prostor. Jeho dějištěm se tak letos poprvé stane Forum Karlín.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s./Titulní foto – CTP Invest, spol. s r.o., Vlněna Office Park – budova A, B

Related Posts