24 dubna, 2024
Architektura a design

Rekonstrukce objektu Bubenská 1 získala prestižní ocenění stavba roku 2021

Vlajková loď portfolia společnosti CPI Property Group, Bubenská 1, získala ocenění na 29. ročníku prestižní soutěžní přehlídky Stavba Roku 2021. Odborná porota vybírala nejzdařilejší projekty z celkem 90 přihlášených. Tento ročník udělil 10 titulů Stavba roku 2021, 25 zvláštních cen, dvě Ceny veřejnosti a jeden titul pro stavbu v zahraničí. Zástupci CPI Property Group si odnesli unikátní symbolické křišťálové ocenění v podobě razítka v designu Ronyho Plesla, které vyrobila sklárna Rückl.

Bubenská 1 je jednou z nejdůležitějších modernistických staveb v Praze. Prostorná funkcionalistická budova, dokončená roku 1935, prošla citlivou rekonstrukcí tak, aby odpovídala nejvyšším současným nárokům na kvalitu kanceláří, ale zároveň si uchovala svůj unikátní genius loci.

CBRE: Proměna práce v kancelářích

V odborné porotě zasedli již tradičně zástupci jednotlivých vypisovatelů z řad architektů a inženýrů. Pracovala ve složení Ing. arch. Akad. arch. Jan Vrana, předseda poroty, Ing. arch. Martina Hovořáková (Nadace ABF), Ing. Renata Zdařilová Ph.D. (ČKAIT), doc. Ing. Jan Pašek Ph.D. (SPS ČR) a Ing. Ladislav Vaněk (MPO ČR). Za Sbor expertů s porotou přihlášené stavby navštívil i prof. Ing. arch. Zdeněk Jiran.

A čím si porotu Bubenská 1 získala? „Titul Stavba roku byl udělen za dokonale provedenou obnovu a rehabilitaci Paláce elektrických podniků jako oslavu výjimečné původní architektury a navrácení objektu do původní podoby včetně zapojení do urbanistické struktury této části Prahy.“

„Velmi nás těší, že nám odborná porota složena z takových kapacit udělila nejprestižnější ocenění v oblasti stavitelství a architektury.  Titul Stavba roku 2021 nám přináší jistou míru satisfakce a je pomyslnou třeničkou na dortu po mnohaleté náročné práci všech, kteří se na rekonstrukci objektu podíleli,“ říká Petr Beránek, ředitel developmentu společnosti CPI Property Group.

Petra Beránka doplňuje projektový manažer Pavel Tošovský, který na stavbě pobýval prakticky denně. „Každý den jsme čelili mnoha neplánovaným výzvám, přes které jsme se úspěšně dostávali i díky skvělé spolupráci a konzultacím s Národním památkovým ústavem. Této spolupráce si velmi vážím.“

„Obrovský dík patří také hlavnímu architektovi Marku Tichému z ateliéru TaK, který stojí za architektonickým návrhem rekonstrukce, jejímž cílem bylo navrátit budově její velkorysost a noblesu a navázat tak na někdejší slávu moderní prvorepublikové stavby, což se Markovi zcela jistě podařilo,“ dodává Antonín Spáčil, vedoucí developmentu hotelů a kanceláří v CPI Property Group.

Architektonický návrh rekonstrukce a výstavby vznikl pod pečlivým dohledem architektonického studia TaK, hlavním dodavatelem stavby byla společnost Metrostav.

O CPI Property Group

Skupina CPI Property Group je předním dlouhodobým vlastníkem výdělečných nemovitostí v České republice, Berlíně a regionu střední a východní Evropy. Ústředí skupina sídlí v Lucembursku a její akcie jsou kótovány na Frankfurtské burze cenných papírů. Skupina CPI Property Group („CPIPG“ nebo „Skupina“) vlastní a provozuje rozsáhlé, diverzifikované a kvalitní portfolio nemovitostí oceněné ke dni 30. června 2020 na 9,8 miliard €.

Portfolio Skupiny je vysoce diverzifikované. Největší segment Skupiny tvoří kanceláře (42 %, převážně v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti), po nichž následují maloobchodní objekty (22 %, především dominantní regionální obchodní centra a retail parky převážně v České republice, Polsku a Maďarsku). CPIPG vlastní také hotely a resorty (7 %), rezidenční nemovitosti (7 %), pozemkovou banku (7 %), nemovitosti určené pro výstavbu (2 %) a průmyslové, zemědělské a logistické objekty (3 %).

66 % nemovitostí CPIPG se nachází v České republice (41 %) a Berlíně (25 %), přičemž zbývající nemovitosti jsou rozloženy na silných trzích v regionu střední a východní Evropy , jako je Polsko a Maďarsko (30 %) a v menším rozsahu po západní Evropě (4 %).

Zdroj/foto: CPI Services, a.s.

Related Posts